Do sálu dolnobousovské Staročeské restaurace se sjelo 81 borců z celé ČR, aby zde změřili síly ve 2. kole extraligy v armsportu – přetláčení rukou.

Želízka v ohni měl i domácí dolnoubousovský klub. Z nich kraloval František Živný, exmistr světa, který ve váze nad 100 kg zvítězil na pravou ruku, na levou byl druhý.

„Jsem se svým výkonem a umístěním absolutně spokojen,“ řekl po soutěži František Živný. „Zvláště proto, že se na pravou ruku v mé kategorii dodatečně přihlásil i absolutní vítěz minulé extraligové sezony Svačina. Svačinu jsem porazil nejen já, ale i Tesařík, a tak skončil až na třetím místě,“ řekl ke svému prvenství Živný.

„Na levou ruku jsem stále limitován zdravotními problémy s klouby, a tak si druhého místa velice vážím,“ řekl ke svému stříbru dolnobousovský silák.

Zklamáním naopak bylo umístění Veroniky Milotové, která pomýšlela na medaile, ale nakonec skončila na levou mi pravou ruku čtvrtá.

Mile překvapili oba nováčkové v dolnobousovském dresu – Karel Lochman a Dan Příhonský.

Lochman dosáhl na medaile, když na levou ruku skončil ve své váze druhý a na pravou ruku třetí. Dan Příhonský vybojoval na levou ruku čtvrtou příčku a na pravou ruku skončil pátý. Jejich debut za pákařským stolem se vydařil.

Dalším významným podnikem armsportu bude lednová mezinárodní soutěž v Brně – Golemova ruka, kam přijedou borci ze 17 států z celého světa. I tam by chtěl František Živný ukázat svou sílu.