Neúspěšný debut na mezinárodní scéně má za sebou boleslavský bojovník Jan Žďánský.

Ten k prvnímu zahraničnímu fightu vyrazil na východ do Ruska a i přes porážku může být se svým výkonem spokojen. Navíc si z Ruska přivezl řadu podnětných poznatků a dojmů. „U nich mají souboje obrovskou popularitu, něco jako u nás fotbal a hokej,“ prohlásil na adresu elektrizující atmosféru provázející galavečer v ruském Astrakhanu.

Právě naplněná hala byla největším zážitkem z ruského výjezdu. „Trochu mě ta atmosféra svázala, protože něco podobného jsem zažil prvně. Lidi ale skvěle fandili a i když jsem bojoval proti domácímu borci, tak povzbuzovali nás oba,“ neskrýval příjemné překvapení z kulisy Žďánský.

Ten nakonec vypadl hned v prvním kole Evropské pyramidy ve střední váze (v rámci turnaje M-1 Selection). Soupeř Anatoly Tokov ho ale bohužel dostal technickým K.O. díky úspěšnému chvatu v závěru prvního kola.

„Nečekal jsem, že budeme tak vyrovnaní. On byl ale trochu šťastnější,“ komentoval samotný zápas boleslavský bojovník. Ten byl dokonce deset vteřin od vítězství: „Dokázal jsem se na něj dostat a už zbývalo pár vteřinek do konce. Ale bohužel jsme se dostali k provazům a rozhodčí nás musel oddělit.“ To bylo pro zbytek zápasu klíčové. Tokov se stihl ze sevření oklepat připravit si obranu a pak udeřil.

„Udělal jsem mu dobrou páku, ale on se z ní dokázal dostat a pak jsem na dvě vteřinky zaspal jeho útok, on mě dostal na zem a já se bohužel už nestihl dostat k provazům,“ komentoval klíčový okamžik zápasu Žďánský.

Ten se dostal do Ruska v rámci hledání asociace M1, která sháněla pro ruské ringy talentované bojovníky.

Žďánského čeká podle jeho slov zasloužený odpočinek a od ledna by chtěl započít tříměsíční přípravu na další zápas v březnu. „Chci tu přípravu absolvovat hodně zodpovědně, po konzultaci s trenéry ale třeba i dietologem. V březnu bych chtěl absolvovat další zápas, zatím ještě nevím kde a s kým,“ uzavřel sedmý muž českého žebříčku velterové váhy.