Závod v délce 5,5 kilometru uspořádal již tradičně Maraton klub Kladno společně s obcí Tuchlovice. Jedná se o běh, který je určený více méně amatérům, ale vítá úplně každého.

Jak potvrzuje ředitel závodu Milan Vomastek, jehož pravou rukou je při organizaci Zdeněk Kučera, i když bylo počasí místy deštivé, účastníky nikterak neodradilo. Do cíle na kopec, kde je převýšení 96 metrů, nakonec doběhli všichni.

Start byl tradičně na náměstí v Tuchlovicích. Nechyběli místní závodníci, i ti ze vzdálenějších míst. Svoji fyzičku prověřili dokonce i politici. Na haldu si vyběhli nejen ti z Kladenska, ale i Vít Rakušan z Kolína nebo starostka Mnichovic Petra Pecková, která pro závod zlákala i dceru Agátu.

Oči fanoušků basketbalového Nymburka mířily ve středu před polednem na jediné místo – do švýcarského Mies, kde se uskutečnil los Ligy mistrů pro sezonu 2020/2021.
Nymburští si los pochvalují. Jedinou kaňkou je pro ně daleký Novgorod

Soupeřící se utkali v 11 kategoriích. Hlavní časoměřič a zapisovatel v jedné osobě Zdeněk Kučera přivítal se svým týmem v cíli na vrcholku odvalu bývalého dolu Tuchlovice první závodníky po 21. minutě po startu. "Dobré výkony sportovců byly korunovány úspěchem v podobě vytvoření nového ženského traťového rekordu. Lenka Koubková z Hostouně zdolala trať za 22:20 a o 19 vteřin překonala starý rekord. V cíli čekalo malé překvapení, díky Michalu Neumannovi se vyprahlí závodníci mohli hned po doběhu svlažit vychlazeným točeným pivem," potvrdil ředitel závodu Halda Milan Vomastek.

Vyhlášení s oceněním nejlepších závodníků proběhlo v tuchlovickém fotbalovém areálu, kde bylo i zázemí závodu.

"Závěrem bych poděkoval závodníkům za účast, obci Tuchlovice za podporu a všem ostatním, kteří se podíleli na organizaci a přispěli ke zdárnému průběhu závodu," dodal Milan Vomastek.

Jaromír Jágr v dresu Kladna
Takový zápas jsem ještě nehrál! Jágr už láká fanoušky na hokej pod širákem