Tentokrát závodníky mine časovka družstev. První etapa odstartuje právě v Mladé Boleslavi od boleslavské radnice. Druhý den cyklisté absolvují tradiční etapu v Litoměřicích, v pátek dopoledne je připravena časovka jednotlivců v Třebenicích, odpoledne pak závod v Roudnici nad Labem. V sobotu jezdci překročí hranice, když vystartují z Děčína a o prvenství se porvou v cílové Pirně. Závěrečná etapa skončí dle své tradice v Terezíně.

Na startu nebudou chybět ani hvězdy pelotonů. Jeden z našich nejlepších profesionálních cyklistů uplynulých let Ján Svorada a mistryně světa a zejména velká naděje ženské cyklistiky Tereza Huříková budou při startu letošního Závodu míru juniorů v Mladé Boleslavi.

Fanoušci cyklistiky se mohou těšit na nejen na autogramiádu, ale s největší pravděpodobností si s oběma jezdci budou moci i aktivně „zazávodit“ v rámci programu, který je pro veřejnost před startem úvodní etapy připraven.

Součástí letošního ročníku Závodu míru juniorů však budou drobnější doprovodné a zpestřující akce probíhat po celou dobu jeho průběhu, takže se návštěvníci nebudou rozhodně nudit.