Nejinak tomu bude i v roce 2007 při 36. ročníku tohoto závodu. Tentokrát cyklisté netradičně zavítají i do Středočeského kraje, kde na ně čeká 9. května první etapa v Mladé Boleslavi, avšak podle staré tradice se po dobu pěti dnů zejména po silnicích Ústeckého kraje a Německa budou prohánět ti nejlepší juniorští závodníci, kteří se už za rok či dva chtějí prosazovat na největších světových podnicích v profesionálních týmech.

Také Závod míru se stává určitou vstupenkou do světa „vyvolených“ cyklistů. Důkazem je vítěz jednoho z posledních ročníků Švýcar Fabian Cancellara, či český jezdec Roman Kreuziger, který letos o pouhou sekundu zaostal za vítězem prologu slavného etapového závodu Paříž-Nice Davidem Millarem a obsadil druhou příčku.

Cyklistický příznivec tak má možnost ve dnech 9. - 13. května se podívat na jeho následovníky, kteří jednou budou také „válcovat“ jezdce zvučných jmen světového pelotonu.

Možná mezi nimi budou i čeští zástupci. Připraveno je znovu zhruba půl tisíce náročných kilometrů, které bude chtít co nejrychleji zdolat na sto dvacet závodníků z celého světa.