Do Kutné Hory vyrazilo celkem 36 závodníků ve věkovém rozsahu 2003 – 2007. Je až neuvěřitelné, že 26 z nich přivezlo do Mladé Boleslavi medailová umístění.

Premiérově se představil ročník 2007, kde znovu prokázal svůj talent a cit pro plavání Michal Švásta a druhým hrdinou byl David Verner. Jejich bilance jsou čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile ze svých tratí. V tomto ročníku bylo úspěšných mnoho a nebylo by férové nezmínit jména jako Pavlína Paurová (2-1-2), Eliška Flodrmanová (2-1-1), Daniela Havelková (1-3-0) a Ondřej Hašlar (0-1-5).

O rok mladší kategorie byla co do umístění v TOP 3 poněkud umírněnější, její hlavní tahoun byl Jakub Mittner s jedním stříbrem a čtyřmi bronzy. Dvakrát na stupínek nejvyšší vystoupil Jakub Turek.

Ročník 2005 je dlouhodobě stabilizován a přezdíván „zlatý". Natálie Tužilová totiž jiný kov neuznává a vlastně i odmítá. Všech šest startů bylo korunováno vítězstvím. Michal Bednář se nechal Natálií inspirovat a udělal přesně to samé: šestkrát startoval – šestkrát zvítězil.

To následující kategorie 2004 je sólo jízdou Bětky Novákové, která jediná se dokáže výrazně prosadit na stupně vítězů. Tentokrát s bilancí 3 – 2 – 1.

Nejstarší plavci z ročníku 2003, tentokrát bez Kristýny Čanaky (toho času na soustředění SCM) potvrdili výbornou formu v jarní sezóně. Daniel Čančík si rozšířil svoji medailovou sbírku o pět zlatých a jednu stříbrnou. Tereza Výmolová prokazuje razantní zlepšení formy. Třikrát odešla z bazénu neporažena a dvakrát dohmátla na desku jako druhá. Velký návrat po zranění si jedním vítězstvím a třemi druhými místy prožil Šimon Fišer. Příjemným překvapením je Karolína Šímová, která si do Mladé Boleslavi odvezla zlatou, stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Michal Čanaky