Mistrovství Českého svazu karate hostila v poslední lednovou sobotu Příbram. Mladoboleslavskou Auto Škodu tentokrát reprezentovali pouze Ladislav Mareš v kata masters a Ludmila Pavlíková v kumite žen. Dlouhodobě nejúspěšnější boleslavský závodník Filip Vít se zotavuje ze zranění a týden před evropským šampionátem nechtěl riskovat zdravotní komplikace.

I tak dokázali boleslavští karatisté vyválčit v nejsilnější republikové konkurenci stříbrnou medaili a nakonec ani k té nejcennější nebylo příliš daleko. Ludmila Pavlíková v kumite žen nad 68 kg s přehledem prošla až do finále, když v semifinále svou soupeřku s přehledem porazila 3:0. Ve finále pak svedla velmi vyrovnaný souboj se zkušenou Dostálovou z Liberce. Dokonce polovinu zápasu byla Pavlíková ve vedení a vše směřovalo k překvapivému triumfu. Bohužel potom se se štěstím podařilo liberecké závodnici vyrovnat a následně ve sporném momentu získala bod, který měl možná patřit její soupeřce. Ve strhujícím závěru duelu Pavlíková ve snaze o vyrovnání ještě jednou inkasovala, přesto je zisk stříbra a hlavně její výkon ve finále vynikajícím výsledkem.
V kata mužů masters nad 40 let bojoval o medaili Ladislav Mareš. V prvním kolem zvítězil 5:0 nad soupeřem z pražského SK Kesl Ryu a následně dokázal zvítězit i ve čtvrtfinále 3:2 nad soupeřem z Českých Budějovic. V semifinále byl ale nad jeho síly pozdější vítěz této kategorie Němeček z Prahy a v boji o bronz boleslavský „veterán" prohrál s o devět let mladším soupeřem z Litvínova. V nejsilnější možné konkurenci je i tak umístění těsně pod stupni vítězů dalším příjemným výsledkem pro boleslavské karatisty.

Ve středu by do Švýcarska na evropský šampionát měl vyrazit Filip Vít, který se pokusí o co nejlepší výsledek v kategorii mužů do 21 let, a to v konkurenci nejlepších karatistů. Každou zemi totiž na tomto šampionátu může v dané kategorii reprezentovat pouze jeden závodník, což zpravidla bývají úřadující národní šampioni.