V tamní centrální hale se pořádají také pohárové soutěže Evropské Unie Judo a Mezinárodní Federace. Na sobotní turnaj dorazilo rekordních 1.300 judistů ze 119 oddílů, ze všech koutů Evropy. Všichni účastníci vyslovili organizátorům velké uznání za perfektní zvládnutí soutěže a péči o zúčastněné.

Matěj Kopecký čelil konkurenci pětadvaceti závodníků a ve své hmotnostní kategorii byl i tentokrát nejlehčí a nejmladší. Jeho postup přes skupinu soupeřů z Polska, Kosova a Běloruska tedy nebyl vůbec snadný. Matěj však prošel až do finále bez porážky, kde takticky zvládl i poslední souboj a v Golden Score vybojoval zaslouženě prvenství.

Adam Kopecký prohrál ve vyřazovací skupině jediný zápas těsně v Golden Score. Velmi vyrovnaný zápas o třetí místo přešel taky do rozhodujícího stavu a v něm nakonec Adam soupeře udolal po několika vysilujících minutách kontrachvatem na ippon. Jeho třetí místo bylo zcela zasloužené a doslova vydřené. Martin Procházka v prvním kole sice prohrál se svým bývalým sparingpartnerem, poté se ale už jenom zlepšoval a vybojoval rovněž bronzovou medaili.