Hatrickem během jedenácti minut ve třetí třetině se na výhře na horké ostravské půdě podílel Radek Krajcigr. Hosté zvládli výborně i třetinu první. Po gólech Bíny a Tomašíka ji vyhráli 2:0. Ve druhé dvacetiminutovce padl jediný gól – na svědomí ho měl domácí Mendrek. 

Boleslav odskočila zpátky na dvoubrankový náskok ve 48. minutě po Krajcigrově přízemní střele, jenže do nejistoty vrátil hosty Eichner dorážející na 2:3. Ostravští poté často chodili do brejků a měli příležitosti vyrovnat, ale jejich nadšení utlumil svým druhým gólem v 57. minutě Krajcigr svým druhým gólem. Po oddechovém čase šla Ostrava do šesti, ale prázdnou bránu bekhendem z dálky trefil Krajcigr a za 11 minut tak stihl nastřílet hattrick. Brzy poté pak ještě Novotný v úniku vyškolil Laju a zvýšil už na 6:2. V závěru pak při přesilovce a hře bez brankáře už jenom korigoval Eichner na konečných 3:6. „Ze začátku jsme se trošku trápili v koncovce a nakonec to byly nervy až do konce,“ hodnotil utkání brankář Mladé Boleslavi David Rytych. Ten jako klíčový moment zápasu popsal situaci ze druhé třetiny, kdy za stavu 2:1 vytáhl při domácím brejku skvělý zákrok. „Naštěstí jsem to chytil a kluky podržel. Kdyby Ostrava vyrovnala, tak by ten zápas byl ještě o mnoho těžší,“ říká Rytych. A dodává: „V brance jsem se v zápase cítil hodně jistě, chytalo se mi dobře a ani jsem nebyl nervózní z toho těsného stavu. Věřil jsem, že dokážeme vyhrát.“

Superliga – 3. kolo

Ostrava – Technology MB 3:6
Branky a nahrávky: 35. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Eichner (Miške), 60. Eichner (Mendrek) – 13. Bína (Natov), 17. Tomašík, 48. Krajcigr (Tomašík), 57. Krajcigr (Curney), 59. Krajcigr (Novák), 59. Novotný (Jelínek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189.
Boleslav: Rytych – Řehoř, Zakonov, Krzyžanek, Jelínek, Novák – Bína, Novotný, Natov – Krajcigr, Tomašík, Curney – Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.