Pravdou ovšem je, že hokejisté čtvrtého celku extraligy se ale skutečně v Benátkách nad Jizerou objeví. To v rámci charitativního florbalu, který jeho aktéři odehrají ve prospěch boleslavského hokejisty Dominika Skořepy.

Osmnáctiletý Dominik byl vloni v červenci účastníkem těžké dopravní nehody. Ochrnul, hýbal jen hlavou. Teď už ale chodí o berlích a výtěžek z desátého ročníku charitativní florbalové akce mu pomůže s další rehabilitací. „Dominika podpoří mezi mnohými dalšími právě hokejisté Mladé Boleslavi. V čele s manažerem Davidem Výborným nebo útočníky Radanem Lencem a Tomášem Hykou. To bude v pátek, kdy se představí také výběr pražské Sparty. V sobotu zase bude k vidění čtveřice hráčů mistrovského Liberce," vysvětlil hlavní organizátor celé akce a redaktor Radiožurnálu v jedné osobě Pavel Petr. „Nebude to ale jen o hokejistech. Zajímavá jména hlásí například Real Top Praha. Jeho dres by měli obléknout herci Jiří Mádl nebo Jarmil Škvrna. Hrát budou také cyklokrosař Radomír Šimůnek nebo populární slovenský zpěvák Miro Šmajda," dodal Pavel Petr.

Do pátečních bojů zasáhne také florbalový tým Boleslavského deníku. „Každý rok mi sporťák Jarda Bílek hlásí, že jedou do Benátek vyhrát, ale zatím se jim to nikdy nepodařilo," reagovala se smíchem šéfredaktorka Šárka Charousková. Kromě zaměstnanců vydavatelství se v týmu objeví pro zvýšení kvality také dva zástupci extraligové florbalové Boleslavi, branku bude tradičně hájit Jiří Diblík z Florbalové akademie a chybět nebudou ani Petr Plintovič z televize Nova či Roman Klesa z Rádia Signál.

V sobotu se pak na palubovce benátecké sportovní haly, už podruhé v historii turnaje, objeví olympijská vítězka ze Soči – snowboardistka Eva Samková nebo zástupci té mladší herecké kategorie – Matyáš Valenta nebo Jakub Janatka.

Součástí dvoudenní akce bude také dražba dresů a dalších cenných sportovních relikvií. V posledních dnech například přibyl podepsaný dres fotbalistů AS Řím od Edina Džeka nebo ten hokejový od Davida Výborného. Právě při desátém ročníku charitativního florbalu bude křest knížky Nejtěžší zápas Dominika Skořepy mapující osudné okamžiky jeho nehody a následnou léčbu i rehabilitaci.

V pátek se začíná v 17, v sobotu pak ve 14 hodin.