VK Prasyl MB – Slovan Chabařovice 3:1 a 3:2

Poslední vítězství zaznamenali volejbalisté Prasylu ve II. lize proti TJ Praga, následovaly prohry s Libercem a Rakovníkem.

Na výkonech boleslavských volejbalistů se v poslední době podepisuje především stále narůstající počet zraněných hráčů.

Při utkání s Chabařovicemi se na soupisku sice vrátil po zranění Picek na post libera, ale kvůli zranění nadále chyběli nahrávač Šourek, smečař Hudeček a kvůli pracovním povinnostem blokař Pivoňka a univerzál Švejda.

Chabařovický nováček v kádru vhodně kombinuje fyzické dispozice a sebevědomí mladých se zkušenostmi několika starších hráčů.

Domácí nastoupili v sestavě: Hrouda, Frýda, Bašus, Feštr, Bouchal, L. Knížek, libero Picek.

Po prohraném prvním setu domácí druhý a třetí set, především díky trpělivé hře v obraně, dokázali v poklidu dotáhnout do vítězného konce domácí.

Také čtvrtý set začal dobře až do koncovky, která byla dramatická, ale skončila vítězně pro domácí celek.

Druhý zápas začala stejná boleslavská sestava, ale zranil se Hrouda kterého na nahrávce vystřídal Kozmér.

První set skončil vítězně pro hosty. Druhý set byl dramatický od začátku do konce. Domácí hráči však ukázali pevnější nervy a vyhráli 25:23.

Třetí set byl poznamenán nepochopitelným výpadkem Boleslaváků v koncentraci a skončil jasným rozdílem ve prospěch Chabařovic v poměru 25:17.

Naštěstí podobný výpadek postihl hosty ve čtvrtém setu a za stavu 2:2 došlo na tie – break.

Ten byl od počátku poznamenán nervozitou a emocemi na obou stranách, k čemuž přispělo i několik sporných výroků ze strany rozhodčích. Za stavu 2:1 dostal domácí smečař Šlezinger žlutou kartu za vulgární oslovení rozhodčího, který neodpískal přešlap spodem při bloku.

Domácím se podařilo udržet koncentraci, a tak při změně stran ukazatel stavu oznamoval vedení VK Prasyl v poměru 8:5.

Chabařovice však svou bojovností a také díky chybám domácích dokázali srovnat na 10:10 a začala dramatická tahanice o každý bod. Za stavu 13:12 pro domácí soupeřův univerzál zasmečoval těsně do autu. Hostující hráči, včetně lavičky, ale měli na výrok rozhodčího jiný názor, a tak začala nepěkná hádanice. Ta se kupodivu obešla bez karty pro hosty.

Sudí si však stáli za svým rozhodnutím, takže stav se změnil na 14:12. Poté sice nekompromisně Chabařovice zakončily útok středem a snížili na 13:14, ale to bylo z jejich strany všechno, protože jejich další pokus o zvrat v setu ukončil domácí blok.

Boleslavským se tedy podařilo zaslouženě dvakrát zvítězit na domácí palubovce, což je odpoutalo od spodních příček tabulky a zároveň jim pomohlo psychicky před dalšími důležitými zápasy soutěže, která pro VK Prasyl pokračuje příští týden venku proti béčku extraligového Vavexu Příbram.

Doma, tedy ve sportovní hale Gymnázia Dr J. Pekaře, se volejbalisté Mladé Boleslavi opět představí v sobotu 27. listopadu proti dalšímu nováčkovi z Modřan.