Volejbalisté Sokola COMPAG Mnichovo Hradiště ve II. lize mužů po dvou porážkách s SK Prosek hráli doma proti poslednímu týmu tabulky, Lokomotivě Liberec. Hosté oslabený tým Sokola dokázali v prvním zápase zaskočit a přehrát 3:1.

Ve druhém zápase nastoupili v dresu Mnichova Hradiště Bajer s Bašusem a útočná síla domácích se zvýšila. Přesto prohrávali po dvou setech 0:2, když se nedařilo na přihrávce a hosté uhráli koncovky setů. Až v této krizové situaci se konečně hráči domácích probrali. Sokol dokázal zvrátit utkání a vyhrát 3:2.

V posledním kole Sokol neuspěl na hřišti vedoucího týmu soutěže VO Příbram B, a tak je na deváté příčce. Jen velmi dobrý výkon v derby s Prasylem Ml. Boleslav by ho zachránil od přezimování na sestupových příčkách ligy.

Družstvo Sokol COMPAG Mnichovo Hradiště v lize juniorů rovněž podlehlo na hřišti pražského SK Prosek 0:3 a 1:3, ale minulý víkend na vlastním hřišti zdolalo poslední celek VK Ervěnice 3:0 a 3:1.

Tento týden prodloužil Sokol vítěznou šňůru v Českých Budějovicích, když domácí rezervu přehrál v obou zápasech 3:1. Odpoutal se tak od sestupových pozic. V současnosti je družstvo Sokola šesté a pokud by se mu podařilo zdolat v posledním kole na domácí palubovce VSK Český Krumlov, mohlo by přezimovat relativně v poklidu uprostřed tabulky.

Ženy Sokola Mnichovo Hradiště v posledních třech kolech zaznamenaly šest výher na hřištích svých soupeřek, když zdolaly jednoznačně Sokol Železný Brod, minulý týden 3:1 a 3:0 Jablonex Jablonec a v tomto kole nepříjemného soupeře TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou 3:0 a 3:1.

Družstvo Sokola Mnichovo Hradiště je s minimálním odstupem na druhém místě tabulky krajského přeboru a mělo by v letošním roce aspirovat na postup do II. ligy volejbalu žen.