Volejbalový klub Karbo Benátky dokázal zvítězit i ve druhém finálovém utkání v Havířově a přiblížit se k návratu do české nejvyšší soutěže. Svěřenci Miroslava Malána v sobotním duelu neztratili po velmi kvalitním výkonu ani jediný set a naprosto zaslouženě zvítězili. O osudu utkání se rozhodlo v prvním dějství, které v dramatické koncovce pro sebe rozhodli hosté až za stavu 30:28. Zvítězí-li benátečtí hráči v pátečním utkání na domácí palubovce u internátu, vrací se po roce do mladoboleslavského regionu extraliga mužů.

Slavia Havířov - VK Karbo Benátky 0 : 3 (-28,-21,-23)

Od úvodu utkání se obě družstva střídala ve vedení o jeden, až dva body. Ve středu setu měli více ze hry domácí hráči. Přesto za stavu 23:24 měly Benátky první setbol, ale ten se nepodařil hostům proměnit. Naopak domácí získali 4x možnost v podobě setbolu, ale ani tolik možností nevyužili a Benátky za stavu 28:29 mají svůj druhý setbol, který proměňují a získávají nejdelší sadu finálové série.

Neproměněné setboly nahlodaly sebevědomí svěřenců domácího trenéra Luboše Vašiny, což se odrazilo na jejich výkonu v dalším dějství. Benátky v polovině druhého setu využily zaváhání Havířova a dostaly se bodově navrch o šest bodů. V závěru setu Benátky polevily a Havířov po prostřídání základní sestavy se začal bodově dotahovat. Ve prospěch hostů hrál dostatečný náskok, který stačil k vítězství ve druhé sadě.

Třetí set byl velmi vyrovnaný. Domácí hráči měli malinko bodově navrch, když až do patnáctého bodu vedli o tři až čtyři body. Zlepšenou hrou hosté dokázali nepříznivý stav vyrovnat (20:20) a v koncovce odskočit o nadějné dva bodíky (20:22). Havířov obrannou hrou na síti dokázal vyrovnat (22:22), ale další dva body na kontě hostů přinášejí první mečbol utkání (22:24).

Ten si Benátky zkaženým servisem pokazily samy, ale druhý již nekompromisně proměňuje nejlepší muž finálové série, kapitán hostí Marek Dlouhý, smečí do pole soupeře. Přínosem pro Benátky bylo uvolnění Vampoly z A družstva Liberce, kterému se po oba dny velmi dařilo na útoku, na příjmu a na podání. Výborně mu sekundoval Nesvačil.

V sobotním utkání se přidali i blokaři (Žmuda, Staněk) a všudybýlek libero Fijala, kterému se dařilo na příjmu podání a v poli. Opomenout nemůžeme ani nahrávače (Sýkora a Jokl), kteří střídali skvělé okamžiky a svým smečařům ulehčili roli při zakončení.

Ohlasy po 2. finálovým utkání:
Trenér Benátek Miroslav Malán: Dnešní utkání bylo hlavně důležité v tom, kdo získá první set. Domácí měli čtyři setboly, ale nám se podařilo vždy zodpovědně otáčet a získat první set. Od prvního setu se vše odvíjelo. Druhý set byl již jasně v naší režii. Ve třetím setu jsme si říkali na začátku, že musí začít hrát naplno, ale přesto jsme pustili soupeře do vedení. Ve druhé polovině setu jsme dokázali bodově srovnat. V té době jsme měli daleko více ze hry, v koncovce jsme získali menší náskok a utkání se nám povedlo dotáhnout do vítězného konce.
Asistent trenéra Benátek Václav Němeček: Utkání mělo vyšší úroveň, než včerejší zápas. Ale v každém případě jsme byli lepším družstvem. Hráli jsme s daleko větším odhodláním a bojovností, než Havířov. Hlavně v poli se nám dařilo, kde jsme zvedli mnoho míčů. Začalo se nám dařit i na bloku, hlavně Žmudovi. .
Trenér Havířova Luboš Vašina: Po včerejší těsné porážce jsme i dnes prohráli. Zřejmě rozhodl první set, kde jsme měli čtyři setboly a opět výborný výkon Marka Dlouhého, kterého jsme nedokázali ubránit. Po prvním prohraném setu začínali pomalu naši hráči rezignovat a začali jsme tahat za kratší konec až do konce utkání.

Sestava VK Karbo Benátky: Pavel Sýkora, Marek Dlouhý, Filip Nesvačil, Petr Vampola, David Staněk, Miroslav Žmuda, libero Fijala, střídali Jindřich Jokl, , Ondřej Stanke, Vladimír Horčák, Matěj Rydval a Roman Zvolský, Trenérská dvojice: Miroslav Malán a Václav Němeček.