Vítkovice – Ml. Boleslav 2:3 sn.

Ve florbalové extralize došlo v normální hrací době ke spravedlivé dělbě bodů.

Sokolové na vítkovické palubovce sice vedli 2:0, ale domácí ještě do závěru druhé třetiny potrestali dvě hrubé chyby v boleslavské obraně a skóre srovnali.
A protože v závěrečné třetině branka nepadla a nerozhodlo ani prodloužení, došlo na loterii samostatných nájezdů.

V prvné sérii hostující Fojta, Novotný a Volf, stejně jako domácí Folta, Kološ a Brus nekompromisně skórovali. Vítkovičtí sáhli k výměně brankářů.
Pak přišla rozhodující chvíle. Novotný si rychlou forhendovou kličkou pohrál s domácím brankářem, zatímco vítkovický Folta na Korába nevyzrál a sokolící se mohli radovat ze dvou bodů.

Průběh utkání mohly ovlivnit dva sporné momenty. Za stavu 0:0 se dostal do zakončení domácí Vladař, vystřelil přesně, ale hrálo se dál.

Naopak za stavu 2:2 na druhé straně se po rychle rozehraném úderu prosadil Hostinský, ale rozhodčí Vašíček úder vrátil k rozehrávce s tím, že nedal pokyn ke hře. Že však utkání nepřerušil už vysvětlit nedokázal.

Branky: 28. a 37. Suchánek – 18. Fojta, 21.Veselý Ivo, samostatný nájezd Novotný. Vyloučení: 1:2. Diváci: 210. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:1.

Ml. Boleslav: Koráb (Pajer) – Kadlec, Slaný, Motejzík, Veselý Ivo, Klauda, - Bouška Jiří, Volf, Novotný, Bouška Pavel, Hostinský, Fojta, Gwuźdź, Ekl, Veselý Vojtěch.

Další extraligový zápas čeká boleslavské florbalisty až za dva týdny v Brně. Utkání v neděli 12.října proti Torpedu Havířov se odkládá na pozdější termín z důvodu účasti hned čtyř boleslavských hráčů na reprezentačním soustředění.