Auto Škoda – Teplice 57:48

V neděli předehrávaly ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda domácí utkání s týmem BK Teplice.

Jedná se o nového soupeře v soutěži, který do víkendových utkání nepoznal radost z vítězství. V sobotu dokázal porazit boleslavské béčko a tak v neděli přijely hráčky Teplic nabuzené. I z těchto důvodů nabádal domácí trenér své svěřenkyně k pozorné hře a nepodcenění soupeřek.

A první čtvrtina odpovídala jeho představám, když se domácí tým dokázal opřít o velmi dobrou obranu a z rychlých protiútoků trestal chyby soupeřek. A i když neproměnily Boleslavačky všechny své šance, tak po této části vedly 12:2.

A když v úvodu druhé části přidaly trojku, vypadalo to na jasné utkání. Hostující hráčky se však zvedly i díky tomu, že Boleslavanky přestaly běhat a myslely si, že se utkání dohraje samo. Procento úspěšnosti jejich zakončení bylo žalostné a v postupném útoku se nedokázaly do obrany soupeřek prosadit. Výsledkem byla čtvrtina 11:16 ve prospěch Teplic.

Po přestávce špatná hra domácího týmu pokračovala a soupeřky vyrovnaly stav na 25:25. Ve třetí minutě se podařila Mladé Boleslavi šňůra osmi bodů po ziscích a zakončeních z rychlých protiútoků a odskočily soupeřkám na rozdíl osmi bodů.
Poté ještě díky aktivní hře navýšily své vedení na rozdíl 14 bodů, ale Teplice trojkou v poslední minutě korigovaly na stav 41:30.

Ani v poslední čtvrtině Mladá Boleslav nepřesvědčila svým výkonem. Hráčky nehrály dobře v obraně a v útoku neproměnily řadu šancí. Nakonec si své vedení ale pohlídaly a po utrápeném výkonu porazily poslední tým tabulky  57:48.

Před vánoční přestávkou je čekají ještě příští týden Louny, proti kterým by určitě takový výkon nestačil.

JOSEF ANTOŠ