Sobotní republikový šampionát seniorů a masters přilákal do severočeské metropole na dvě stovky karatistů z více než třicítky klubů. O medaile a bodovaná umístění usilovala i trojice karatistů Auto Škody.

V kata mužů poprvé za seniory nastoupil Filip Vít. S přehledem postoupil do čtvrtfinále, kde mu byl soupeřem jeden z nejvážnější kandidátů na finále a zlatou medaili. Filip podal solidní výkon, ale na mnohonásobného mistra ČR v kata i kumite seniorů Jindřicha Pillmana bohužel tentokrát nestačil. Český reprezentant a člen pražského klubu následně nečekaně v semifinále prohrál 2:3 a tím přivřel pro Víta dveře do opravných bojů.

V kata masters, mužů nad 40 let, nastoupil i přes značné zdravotní problémy Ladislav Mareš starší. To se nakonec podepsalo na jeho výkonu a po prohře 2:3 nepostoupil.

Vít s Marešem a Jakubem Riedlem následně usilovali o obhajobu zlata v kata družstev mužů, ale na lepší než bronzovou medaili tentokrát jejich výkon nestačil.

Součástí mistrovství bylo i finále ligy družstev v kumite, kde mezi juniory za domácí tým Sport Union Ústí nastupoval i boleslavský Filip Vít. Ten měl podíl na postupu do finálového turnaje, ve kterém jasnou výhrou nad závodníkem SKK Liberec zajistil ústeckým postup do finálového duelu s největším favoritem této kategorie družstvem TJ Karate České Budějovice. Ve svém dramatickém zápase svedl velmi vyrovnaný souboj s novopečeným republikovým šampiónem Szalayem a nakonec vybojoval remízu 4:4, i když byl velmi blízko výhře. Tříčlennému týmu Sport Unionu Ústí se nakonec podařilo Jihočechy zdolat, když o výhře rozhodl pouze jeden jediný bod navíc, který ústečtí získali. Filip Vít se tak může radovat z dalšího titulu Mistra ČR a prodloužil svou sérii úspěšných startů na šampionátech. Zatím si totiž z každého mistrovství, na němž startoval, přivezl alespoň jedno zlato.

V pondělí se Filip pokusí o postup do finále v soutěži Boleslavsko hledá talent a hned o víkendu se v Kosovu zúčastní světového mistrovství WSKU.