Od pátku do neděle se v Plzni konalo I. kolo Kontrolního závodu reprezentace ve sportovní střelbě v olympijských disciplínách – na této soutěži v disciplíně
LM60 mužů má právo startovat dvacet profesionálů – reprezentantů České republiky ,kteří mají zajištěnou přímou účast a třicet střelců nominovaných dle žebříčku 2010.

Mladoboleslavsko reprezentuje jediný zástupce v olympijské puškové disciplíně LM60 (střílí se na padesát metrů) Jan Videcký z klubu Cosmanos.

Jeho předešlé velmi dobré výkony v začínající sezoně jej řadily ke konci kandidátů první dvacítky startovního pole, ale realita byla ještě mnohem lepší. V první polovině závodu se držel svým výkonem na konci druhé desítky ,ale ve druhé, téměř bezchybné střelbě, z třiceti ran minul desítku jen jednou (99,100,100) a rázem byl katapultován do bojů o finálovou osmičku.

Nakonec jeho výkon 591 bodů stačil na velmi pěkné 9. místo, pouhý bod od finále a bod od bojů o medaile. Za našim závodníkem zaostali taková jména českého střelectví jako: M.Varga (olympijský vítěz), L. Opelka (loňský vítěz Světového poháru ve dvou světových rekordech), O. Rozsypal (letošní účastník Světového poháru v USA).

Výkony Jana Videckého řadí na dělené první místo mezi amatéry celé republice a sezona se tak pro něj rozjíždí velmi dobře.
Příští víkend zavítají střelci v puškových olympijských disciplínách na vyhlášenou soutěž do České Lípy - Manušic, kde by mělo startovat již více střelců Mladoboleslavska.