Tuto sobotu změřily sílý sportovní střelci v puškových olympijských disciplínách na Grand Prix České Lípy v Manušicích.

Sjela se zde velice početná, 54 střelců čítající, a hlavně kvalitní konkurence. Nechyběl olympijský vítěz, loňský vítěz finále Světového poháru, držitel dvou světových rekordů, letošní účastníci Světových pohárů a mezi touto elitou se jeli měřit i dva zástupci mladoboleslavska - Jan Videcký a Josef Šenkýř oba z klubu Cosmanos.

Jan Videcký se konkurence nezalekl a jen malé zaváhání, dvě zbytečné devítky, v úplném závěru soutěže ho připravilo o stupně véítězů a skončil na pěkné čtvrté příčce velmi dobrým výkonem 591 bodů, kdy tento výkon měli hned tři střelci na třetím až pátém místě. Za našim střelcem zaostalo hned několik reprezentantů České republiky a letošních účastníků světových pohár v Austrálii a Koreii.

Famózní výkon 599 bodů podal reprezentant Opelka z SKP Plzeň-mimo jiné loňský vítěz Světového poháru a světový rekordman a celou soutěž vyhrál. Na dalších místech se rozpoutal velice těsný již zmiňovaný souboj. Druhé místo získal olympijský vítěz Varga 592 bodů, třetí byl reprezentant Bosny a Hercegoviny Kasipovič.

Druhý zástupce mladoboleslavska Josef Šenkýř z Cosmanos předvedl na jeho možnosti solidních 581 bodů a obsadil 11.místo.