Tuto sobotu se v Ostroměři ve východních čechách konala střelecká soutěž v olympijské puškové disciplíně LM60 - vyhlášená Velká cena Ostroměře.

Na místo se sjelo přes sedmdesát střelců z celé České republiky, včetně několika reprezentrantů České republiky a tomu také odpovídaly výkony.
Mladoboleslavsko mělo hned čtyři zástupce v nejelitnější kategorii Muži/Junioři: Videckého, Šenkýře, Jeřábka a Vtelenského (všichni z klubu Cosmanos).

Po předešlých výkonech na minulých soutěžích byl Mladoboleslavák Jan Videcký jedním z faforitů celé sotěže a dával hned od prvních ran všem najevo, že se s ním musí počítat i na této sutěži v bojích o místa nejvyšší.

Po čtyřiceti ranách (99,99,99,99) byl s náskokem průběžné první, ale v páte desetiranné položce po malém zaváhání (97) se propadl na dělené první místo. Nicméně v poslední téměř bezchybné položce (99) odskočil soupeřům a celkovým výborným výsledkem 592 bodů celou soutěž vyhrál!

Nechal za sebou i takové eso českého střeleckého sportu, jakým je reprezentant Václav Haman, který se nedávno vrátil ze dvou Světových pohárů v Austrálii a Koreji.

Dalším Boleslavákům se rovněž dařilo a je vidět, že se s nimi musí v této sezoně počítat na čelních pozicích. Josef Šenkýř obsadil pěkné osmé místo kvalitním výkonem 584 nodů, Zdeněk Jeřábek se s 579 boy umístnil na jedenácté příčce a Zdeněk Vtelenský skončil za 569 devatenáctý.

Příští víkend se mladoboleslavští střelci vydají na soutěž do Nymburka, což bude předposlední příprava pro naše jediné želízko v ohni, Jana Videckého, před druhým kolem Českého Poháru (kontrolní závod reprezentace), které se koná dva týdny na to v Plzni.