Poslední přípravou před druhým kolem Českého Poháru - kontrolních závodů reprezentace byla pro puškové střelce v olympijské disciplíně LM60 soutěž v Přezleticích.

Mladoboleslavské barvy zde hájily dva střelci v kategorii muži/junioři – Jan Videcký a Zdeněk Jeřábek z klubu Cosmanos a jak je již zvykem bylo je možné vidět opět na stupních vítězů.

V úplném začátku soutěže v I. směně, v níž byli oba naši střelci, se porouchalo terčové elektrické zařízení, což značně ovlivnilo průběh této směny a tím i výsledky.

Jan Videcký se nechal částečně vyvést z koncentrace stále se opakujícími poruchami a v závěru se i díky čtyřem zbytečným chybám připravil o absolutní vítězství.

Předvedený solidní výkon 588 bodů ho nakonec zařadil na pěknou třetí příčku, dva body za druhým Čadkem ze slovenské reprezentace tři body za vítězem – mistrem České republiky Jiřím Novákem. Ale jistě i on sám hlavně s průběhem a výkonem spokojený úplně nebyl.

Druhý střelec Zdeněk Jeřábek nastřílel průměrných 571 bodů a obsadil 11. místo. Na soutěži se představilo celkem 42 střelců.

Od tohoto pátku do neděle bude plzeňská střelnice hostit ty nejlepší střelce z celé republiky, na druhém kole Českého Poháru. Mladoboleslavsko zde má právo reprezentovat pouze Jan Videcký a jeho stávající forma ho řadí mezi kandidáty o boj v první desítce.