Za slunného počasí se konalo v České Lípě veteránské Mistrovství České Republiky masters v plavání.

Boleslavský oddíl vyslal své kvarteto plavců ve složení: Leo Stránský, Petr Vaněk st., Radek Šitera a Jiří Janovský ml.. Ti si nevedli vůbec špatně, navzdory velké konkurenci čtyř desítek oddílů a reprezentantů pěti zemí.

Ve štafetových závodech na 4x50m volný způsob a 4x50m polohový závod se boleslavská štafeta umístila dvakrát na druhém místě, přičemž v polohové štafetě chybělo na čas vítězného neratovického týmu pouhých 29 setin vteřiny, což vypovídá o dobře načasované formě a sehranosti.

V individuálních disciplínách si boleslavští borci vedli neméně dobře. Leo Stránský, který se po dlouhé pauze vrátil do závodních vod, se po počátečním rozehřívání a dvou čtvrtých místech (200m a 100m prsa) oklepal a vybojoval třetí místo na nejkratší trati (50m prsa).

Radek Šitera zvolil netradiční složení tratí a vybojoval dvě stříbrné (200m volný způsob, 200m prsa) a tři bronzové příčky (100m volný způsob, 50m volný způsob, 50m znak), přičemž stříbro na trati 200m kraul se mohlo proměnit ve zlato, jelikož chyběla pouhá půl vteřina na vítězství.

Nejzkušenější plavec výpravy Petr Vaněk vyplaval jeden bronz (100m prsa), a v disciplínách 50m a 100m znak se stal ve své kategorii 50 – 54 let mistrem České republiky mezi masters. Nejmladší člen výpravy Jiří Janovský si ve všech svých pěti disciplínách (100m, 200m, 400m polohový závod a 100m, 200m prsa) zaplaval velmi pěkné časy a neokusil ani na jedné z nich chuť porážky, díky čemuž se stal pětinásobným mistrem republiky masters v nejmladší kategorii 25 – 29 let.

Výkony boleslavské výpravy jsou příjemnou tečkou na závěr sezóny a jsou dozajista motivací pro ostatní mladší plavce oddílu.