Na závodníky čekaly nádherné scenérie okolí Špindlerova mlýna, Strážného a dalších míst. Krásná a hlavně kopcovitá trať mimořádně sedla borcům Ivar CS – Author Teamu, kteří osadili hned tři místa v první čtveřici celkového pořadí.

Po stratu a průjezdu náměstí ve Vrchlabí přivedla trasa bikery do stoupání na Žalý, které mělo na pár kilometrech převýšení přes tři sta metrů, a tentokráte sehrálo významnou roli v celém průběhu závodu. V tomto kopci se totiž ze sedla zvedl Jan Strož a strojovým tempem odjel všem svým soupeřům, kteří ho pak marně naháněli celý závod. Strož po výborném třetím místě na Malevilu potvrdil formu a zvítězil s luxusním náskokem čtyř minut. Za ním se už poměrně brzy utvořila trojice pronásledovatelů s našimi bikery Václavem Ježkem a Danielem Valáškem. Třetím členem této skupinky byl Martin Splítek (CS Specialized HK) oblékající v loňském roce náš dres, který bohužel na cílové pásce ukázal záda oběma našim zástupcům a dojel si pro druhé místo. Na třetím místě dokončil závod Václav Ježek a úspěch týmu završil na čtvrtém místě Dan Valášek. Ani „hobíci" nevyšli ve Vrchlabí naprázdno, svoji kategorii Muži 40 – 49 let s takřka desetiminutovým náskokem vyhrál Tomáš Jiránek, který se v celkovém pořadí dokonce vešel do elitní desítky, třetí místo v kategorii Muži 50 – 59 let pak vybojoval Jiří Štastný.

Dětské kategorie měly závod situovaný na letišti mezi Vrchlabím a Lánovem, kde se současně nacházel cíl dospělých a celé zázemí závodu. Kromě „odstrkovadel" měli naši junioři vítěze v každé věkové kategorii. Své kategorie dokázaly vyhrát Babeta Kolářová (děti do 5 let), Tomáš Hájek (děti 6 – 7 let), Vanda Dlasková (děti 8 – 9 let), Kateřina Hladíková (děti 10 – 11 let), Josef Hladík a Nicole Hartychová (oba děti 12 – 13 let). Třetí místa vybojovaly Lucie Krindwaldová (děti 8 – 9 let) a Štěpán Rozsypal (děti 10 – 11 let).