O vítězi se rozhodlo až v závěrečných metrech. Třetí dojel se ztrátou 1 minuty a 54 vteřin na vítěze Michael Kubín z BMC CZ Racing teamu.

Mezi ženami nenašla přemožitelku Milena Cesnaková (Cylo Team Weber) - 1:40:50), druhá dojela Michaela Procházková (1:45:21), třetí pak Klára Zadáková (1:48:34).

Nedělní závody provázelo obrovské teplo a na trati spousta prašných cest. Patrně i proto nikdo nepřekonal čas loňského vítěze Radovana Sadílka (1:28:33), ale ani absolutní traťový rekord domácího Václava Ježka z roku 2013 - 1:25:06).

Skoro 900 závodníků

Na trať se vydalo bezmála devět stovek závodníků, mezi nimi byli i jezdci na tandemech, na koloběžkách i hendikepovaní závodníci.

„Jsem spokojen, vedro bylo úmorné, ale lepší, než kdyby pršelo. Jsem rád, že přijela spousta závodníků která našemu závodu pod Bezdězem je věrná. Stejně tak mám radost i z početného startovného v doplňkových mládežnických závodech, které se odehrávaly na hlavní louce v prostorách startu a cíle hlavního závodu," uvedl hlavní organizátor Petr Klouček.

„Moc děkuji partnerům soutěže a také početnému poli všech lidí, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizování a rozhodování závodu. Bez nich by to opravdu nešlo," dodal.