Uprostřed léta čeká nováčka druhé futsalové ligy Malibu zajímavé měření sil. Dnes večer vyběhnou na domácí palubovku v Mladé Boleslavi, kde se utkají ve finále středočeské části Poháru FAČR s prvoligovým Kladnem. Začátek je ve 20 hodin.

Není úplně jasné, kdo je favoritem. Papírově asi SAT-AN Kladno, pátý tým české nejvyšší soutěže. Jenže Malibu vyřadilo jiného ligistu, Olympik Mělník, a má v létě větší futsalovou průpravu, byť spíš venkovní.

Boleslaváci hráli v České Lípě na Turnaji mistrů a vypadli až ve čtvrtfinále, turnaj v Březině minulý víkend ovládli. „Turnaj v České Lípě měl skvělou úroveň a také my jsme předvedli dobré výkony, ale v play-off nám chybělo trochu štěstí. To jsme naopak měli v Březině," řekl trenér Malibu Jaroslav Bílek.
Naopak kladenská opora Tomáš Abrham říká, že Satani se připravovali pouze formou velkého fotbalu a právě on to zatím zkouší stejně jako třeba Jiří Veselý a Jan Pechr v SK Kladno.

„Víme, že to bude těžký zápas. Oni mají euforii z postupu do druhé ligy a budou mít kvalitu. Kdo postoupí, nenarazí v další části na žádný prvoligový celek, takže je velká šance na účast ve Final Four. Tam už půjde o Český pohár a navíc to bude vysílat televize."

Tým sice neodcestuje do Mladé Boleslavi kompletní, chybět bude třeba zraněný reprezentant David Frič, ale sílu mít bude. Kromě Abrhama, Pechra a Veselého by měli nastoupit Müller, Jaráb, Výborný i Fujdiar. „Sestavu máme slušnou a uděláme pro postup maximum," slibuje Abrham.

Pro Malibu je krajské finále sladkou odměnou za fantastickou sezonu. „Kladno je samozřejmě velkým favoritem zápasu. My si ho půjdeme užít, ale dobře víme, že v poháru – navíc na domácí půdě – se může stát opravdu cokoliv," spoléhá trenér Jaroslav Bílek na známé prostředí mladoboleslavské sportovní haly.