Plavec Auto Škody Michal Dragoun se stal vítězem Velké ceny města Mladá Boleslav v plavání v polohovém závodě na 200 metrů. O svém prvenství rozhodl až v samotném závěru napínavého souboje s berounským závodníkem Soukupem a o jejich pořadí rozhodli cíloví rozhodčí až po delším rokování.

Mezi staršími dívkami získala nejcennější trofej berounská Holanová.

Nedílnou součástí Velké ceny města je i Memoriál Miroslava Tottera, vynikajícího československého plavce, který ve válečných letech startoval v barvách mladoboleslavského VPK.

Vítězem Memoriálu M. Tottera mladších žáků na 100 metrů znak se stal berounský Bláha (1:17,40) před Boleslaváky Hercíkem a Janem Maděrou. V dívkách zvítězila Jolana Hojsáková před Žákovou a Šoutovou (všechny Auto Škoda).

Plavci Auto Škody si velmi dobře vedli i v ostatních disciplínách. Kocmich vyhrál znakovou stovku (1:12,10), Jolana Hojsáková dohmátla první v závodě na 100 metrů prsa (1:26,70) a 100 metrů motýlek (1:18,30).

Žáková dohmátla třikrát druhá, Karlu Maděrovi vynesl čas 1:14,80 druhou příčku na znakové stovce. Bronzové medaile získali Dragoun, Šoutová, Hercík, Jana Nováková a Brzbohatý.

Mezi desetiletými si nejlépe vedla Velemanová, která si na své konto připsala čtyři vítězství (v krátké polohovce, na 50 metrů motýlek, 100 metrů znak, 100 metrů kraul). Pro druhé místo si doplavala na 100 metrů prsa, třetí dohmátla na kraulové padesátce. Ve stejné kategorii Kozmerová vyplavala dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

V závěru programu ceny Mladé Boleslavi dominovali boleslavští kraulaři a zejména Karel Maděra, Jolana Hojsáková, Kocmich, Žáková a Brzobohatý předvedli sprintérský koncert a přesvědčili z o stoupající formě plavců Auto Škody Mladá Boleslav.

OLDŘICH KŘÍŽEK