Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Karlovy Vary - Boleslavské basketbalistky postoupily nejrychlejším možným způsobem.

22.3.2010

3. zápas čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy: Lokomotiva Karlovy Vary - Slovanka Mladá BoleslavFoto: Deník/Daniel Seifert

BK Lokomotiva Karlovy Vary - Slovanka MB 81:88 PP (22:14, 38:39, 59:58, 75:75)

Slovanka MB pokračuje v krasojízdě po svém přestěhování do Mladé Boleslavi. Po dvou vyrovnaných zápasech v Mladé Boleslavi se tento víkend měly hrát dva zápasy v Karlových Varech. Měly, ale nebudou. Mladoboleslavské hráčky se v úvodu sobotního zápasu nechaly zaskočit nástupem domácích a první čtvrtinu prohrály o 8 bodů. Trenér Štěpánek v těchto chvílích zapojil do hry téměř celou lavičku a zápas se začal lámat. V poločase již vedla Slovanka o bod.

Utkání potom pokračovalo velmi vyrovnaně až do samého závěru. Karlovy Vary vyrovnaly 13 vteřin před koncem základní hrací doby na 75:75. Dvě vteřiny před koncem byla faulována Petra Pospíšilová, neproměnila však ani jeden trestný hod a nastalo pětiminutové prodloužení. V něm již nehrála Lenka Šípová, která si udělala výron kotníku, ale velmi zdatně ji zastoupila její sestra Eva. Slovanka zvládla prodloužení (tak jako koncovky domácích zápasů) velmi dobře a pověstný hřebíček do rakve zasadila domácím právě Eva Šípová.

V tento okamžik mohl manažer Slovanky MB František Chmela zrušit rezervaci ubytování v Karlových Varech. Slovanka MB byla v semifinále ŽBL.

Slovanka MB: Šípová Lenka 18, Šípová Eva 17, Pospíšilová Petra 16, Vodrážková Miroslava 14, Holubová Vladimíra 12, Nezdařilová Hana 11, Dřevová Markéta 0, Kotlanová Eva 0, Novotná Kateřina 0

Karlovy Vary: Magerčiaková Michaela 22, Borecká Irena 13, Větrovcová Lenka 13, DeHaven Kyle Cathleen 10, Hrabáková Katarína 8, Chocholatá Šárka 7, Sedláčková Blanka 6, Eisnerová Jitka 2, Vážanová Martina 0
Trenér René Štěpánek: Tentokrát jsme na zónovou obranu domácích byli dokonale připraveni a když jí domácí nasadili vyrovnali jsme se s ní. Takto důležité a vyrovnané utkání jsem ve své trenérské kariéře nezažil. Děkuji všem hráčkám. Ač jsou proti KV nezkušeným kolektivem , prokázaly obrovskou vnitřní soudržnost. Takto si představuji opravdový team - work.

Manažer František Chmela:
Holky mi tvrdily, že nemám zamlouvat žádné ubytování a že ještě v sobotu večer budeme slavit v restauraci U Měšťáku v Mladé Boleslavi. Ubytování jsem zamluvil, ale ony o tom nevěděly. Je to obrovský úspěch a velké poděkování patří všem sponzorům a hlavně divákům, kteří v mladoboleslavské sportovní hale vytvářejí opravdu domácí prostředí.

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.