Kromě kouče české reprezentace Petra Dlaska budou v ohni další tři želízka. Mezi juniory to bude závodník Ivar CS Author Teamu Tomáš Ježek, jeho stájová kolegyně Tereza Vaníčková pak nastoupí v dívčí kategorii do třiadvaceti let. Společně s ní se na start postaví Elizabeth Ungermannová, která aktuálně hájí barvy jablonecké stáje.

Pro Tomáše Ježka půjde o premiéru na mistrovství světa. „Tomáš je mezi juniory prvním rokem, takže ve startovním poli bude za benjamínka. Ale myslím, že umístění do dvacítky by bylo naprosto skvělým výsledkem,“ odhaduje ambice svého svěřence kouč boleslavské stáje Josef Hladík.

Nad aktuální formou Terezy Vaníčkové pak visí otazník. „Terka bohužel celý minulý týden promarodila, takže otázkou bude, v jaké bude fyzické kondici. Ale já věřím, že na trati zabojuje a do třicítky se vejde,“ dodává Hladík na adresu svého druhého želízka v ohni.

Závody mládežnických kategorií a ženské kategorie Elite se jedou v Nizozemsku v sobotu a přímým přenosem je bude přenášet Česká televize na svém sportovním kanále. V neděli pak jsou na programu zbylé dvě kategorie. Muži U23 vyjedou na trať přesně v 11 hodin, elitní mužská kategorie odstartuje ve 14.55. Chybět nebude ani české kvarteto Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka a veterán Emil Hekele.