Valosun Brno Slovanka 63:70

Slovanka Mladá Boleslav loni, na tehdy posíleném Valosunu, vysoko vyhrála. Před letošní sezónou opustilo Valosun několik hráček a vítězství hostí neměl být až takový problém.

Začátek zápasu, když domácí hráčky celkem lehce vedly 8:1, ukazoval, že mluvit v ŽBL o vítězství dopředu se nevyplácí. Hráčky Slovanky nedávaly ani z jednoduchých pozic pod košem.

Trenér Štěpánek nevydržel dlouho a vzal si oddychový čas. Hráčkám připomněl taktické pokyny ze šatny a hlasitě je motivoval do dalšího průběhu zápasu.
Samotné hráčky zpřesnily hru, pod vedením své kapitánky Hany Nezdařilové začaly hrát svoji hru.

V průběhu prvního poločasu domácí vedli až o osm bodů, v poločase byl jejich náskok jen tříbodový. Na začátku druhé půle Slovanka Valosun bodově přeskočila a přestože utkání bylo dramatické až do konce, vedení děvčata udržela.

Příští utkání ŽBL sehraje Slovanka v neděli od 17.30 hodin v mladoboleslavské sportovní hale proti Karlovým Varům.

Slovanka: Šípová 21, Nezdařilová 16, Tesaříková 13, Kotlanová 8, Hrabáková 5, Pospíšilová 3, Dujsíková 2, Novotná 2, Satoranská 0.
René Štěpánek, trenér Slovanky: „V průběhu týdne byly některé hráčky nachlazené a trénovalo se všelijak. Na Valosunu to bývají vždy těžká utkání, ale tentokrát jsem to fakt protrpěl. Určitě mi přibyly nějaké šediny, ale holky to nakonec vybojovaly.“

Hana Nezdařilová, kapitánka Slovanky:
„Za všechny hráčky děkuji klukům z fan klubu, kteří nás do Brna přijeli povzbudit.“