Václavu Eiseltovi však první sezona ve středočeském týmu nevyšla, jak by si přál. I když ho pronásledovalo zranění, ze kterého se dlouho léčil, byl pro Mladou Boleslav rozhodně užitečným hráčem.

Pro nadcházející ročník první ligy byla druhá nejvyšší soutěž v Česku rozdělena na dvě skupiny. To pro hokejisty znamená, že se odehraje o osm zápasů v základní části méně a hlavně se nebude tolik cestovat.

A jak vidí mladoboleslavské ambice pro nadcházející sezonu právě útočník Eiselt? “Chceme být v tabulce ještě výš než v loňském roce, vstoupit dobře do play-off a ve vyřazovacích bojích dojít ještě dál než v uplynulém ročníku,“ přeje si.

Bývalý hráč Kladna, Plzně či Berouna v uplynulém ročníku nasbíral v základní části šestnáct kanadských bodů za šest gólů a dalších deset přihrávek. Sám hráč se však příliš neohlíží za statistikami: „Nemůžu říct, že jsem spokojen s těmito čísly. Především jsem rád, že se mi povedl návrat na led po tak dlouhém zranění. Nevěděl jsem totiž, co mám očekávat.“

Kvůli zranění achilovky se do kádru Mladé Boleslavi probojoval až ve druhé polovině sezony. Přesto dostal šanci zahrát si za mistrovskou Spartu. „Dvouzápasové angažmá ve Spartě pro mě bylo další novou zkušeností. Ale odehraná utkání v pražském celku mi stačila. V další části sezony jsem se totiž chtěl soustředit na výkony v Boleslavi,“ vzpomíná Eiselt.

Ve vyřazovacích bojích potkala Eiselta forma a byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu v play-off. “Vyřazovací boje jsou z pohledu hráčů většinou takové nevyrovnané. První zápas se povede jednomu hráči a ve druhém utkání už zazáří zase jiný,“ dodává Eiselt.

Ten je v současné době, stejně jako zbytek týmu, na zasloužené třítýdenní dovolené. A pak už čeká příprava na ledě na novou sezonu.