Už čtvrtým rokem je příjemnou tradicí, že v posledním zápase českého poháru hrají florbalisté Mladé Boleslavi. V letech 2014 a 2015 z jejich účasti vzešel zisk českého poháru. Nejprve v Ústí proti Otrokovicím, pak v Opavě až na nájezdy Boleslavi podlehlo Brno. Sen o zlatém hattricku stoply v loňském finále v Plzni Vítkovice. Šance na reparát přichází přesně po roce. Dnes se od 20 hodin ve Zlíně střetnou v pohárovém finále Mladá Boleslav a obhájce loňského prvenství z Vítkovic.

Co od zápasu očekává boleslavský kouč Jan Pazdera? „Průběh může být jakýkoliv. Z vlastní přímé zkušenosti vím, že jsme v minulosti s Vítkovicemi byli schopní odehrát jak dramatická a vyrovnaná utkání, tak i zápasy, které se nám podařilo rychle rozhodnout. Budeme se soustředit na to, abychom předvedli kvalitní, koncentrovaný výkon jako v posledním vzájemném utkání v lize. Očekávám, že Vítkovice se na nás dobře připraví a zápas bude vyrovnaný."

Boleslavský kouč si však do finále věří. Podle jeho slov, je tým silnější, než v loňském prohraném finále. „Máme široký a vyrovnaný kádr a každá ze tří formací je schopná rozhodnout zápas. Můžeme se spolehnout i na vyrovnanou dvojici brankářů. Z našich výsledků je evidentní, že jsme se zlepšili v obraně a zápasy dokážeme lépe kontrolovat. Pokud toto ve finále potvrdíme, věřím, že budeme úspěšní."

Velká výzva vrátit Vítkovicím loňskou porážku je letošní finále pro celou kabinu i podle slov obránce Jana Jelínka: „Naše motivace je standardně vysoká, protože finále poháru je vždy prvním vrcholem sezony v novém kalendářním roce. Minulé finále nám jak výkonnostně, tak výsledkově nevyšlo, a tak máme co napravovat. Dobře se připravíme a budeme chtít předvést kvalitní výkon, abychom se vrátili na pohárový trůn."

PACÁK: CHCEME VYHRÁT

„V posledních letech jsme se dostali do pozice, kdy je pro nás jediným cílem vyhrát úplně všechno, čeho se účastníme – samozřejmě s respektem k síle soupeřů. Přijímáme všechny výzvy," přidává se generální manažer klubu Tomáš Pacák.

„Dlouhodobě deklarujeme, že v Poháru České pojišťovny chceme být úspěšní a ceníme si triumfů v letech 2014 a 2015. Před rokem jsme hořce přišli o pohárový hattrick, a proto jsme rádi, že jsme si vybojovali další šanci. Čtvrtý postup do finále v řadě je výsledek, na který můžeme být částečně hrdí, ale spokojení budeme jen v případě, že nad Vítkovicemi vyhrajeme," upozorňuje boleslavský GM.

Do Zlína se dnes chystá také cela řada příznivců boleslavského florbalu. „Nabídli jsme bezplatný zájezd příznivcům, kteří nás podporují a o jejichž náklonnost se můžeme dlouhodobě opřít. Do Zlína se chystají partneři klubu, členové klubu Made in Bolka, permanentkáři, členové našeho oddílu i sesterské Florbalové akademie Mladá Boleslav. Dohromady přes 70 lidí," počítá nahlas Tomáš Pacák.