Další nezapomenutelný zážitek přichystali organizátoři ankety Sportovec Mladoboleslavska 2015 v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Při galavečeru 23. ročníku pořadatelé 
z Boleslavského deníku nainstalovali díky laskavosti Klaudiánovy nemocnice na pódium Domu kultury nefalšovanou ordinaci praktického lékaře, kam ocenění sportovci přicházeli nejen pro ceny, ale čekala je také periodická prohlídka.

Na pódiu tak probíhalo kromě jiného měření, vážení, kontrola tenisových loktů, bolavých kolen či plotýnek, ale také zkoušky zraku, či kontrola postřehu. Nechyběl ani hospitalizovaný pacient, který v závěru programu nepřežil odbornou péči felčarů doktora Břetislava Supa a jeho zdravotní „sestry" Svatavy Kruté.

V rolích zdravotníků se objevil tradiční moderátor boleslavského Sportovce roku Jiří Macek a nováček na prknech znamenajících svět, sportovní redaktor Jarda Bílek. „My jsme si to na pódiu neskutečně užili a podle ohlasů i všichni lidé v sále. Máme jenom kladné ohlasy," hlásil druhý den po vyhlášení sporťák Jarda Bílek, který zakončil svou premiéru žádostí o ruku v sále sedící přítelkyně.

Perné chvilky si užil i Jiří Vedral, který na akcích Boleslavského deníku tradičně zastupuje sponzora, Pivovar Rohozec. „Nejprve vyletěly pojistky a pak se ukázalo, že nám to zničilo kompresor. Musel jsme sednout do auta a hnal jsem do Bělé pro jiný, cestou jsem se jen modlil, aby mě nezastavila policie. I tak se ale asi půl hodiny vůbec netočilo pivo," popisuje infarktový začátek.

Všechno se nakonec podařilo vyřešit a návštěvníci si tak mohli vychutnat nejen plejádu sportovních osobností, ale také dobře vychlazené a čerstvě natočené rohozecké pivo.

Do sálu boleslavského Domu kultury si našly cestu téměř čtyři stovku příznivců boleslavského sportu a populární ankety. „Bylo natřískáno. Když jsme odpoledne viděli plný sál stolů, tak jsme nevěřili, že se zaplní. Ale povedlo se, jsme nadšení," říká Bílek.

Ten byl spolu s Jiřím Mackem nejen moderátorem akce, ale také se podílel na scénáři. „Pro mě nová role. Kromě práce okolo zajištění ankety přibylo ještě lítání okolo vyhlášení, ale znovu opakuji – my jsme si ten večer hrozně moc užili," dodává.

Právě nápad s ordinací praktického lékaře byl z poloviny z jeho hlavy. A že se na place děly věci! Hned vítěz první vyhlašované kategorie Jiří Kukla musel na váhu, neboť se doktorovi zdálo, že od poslední návštěvy přibral. To se následně potvrdilo a za viníka byla označena manželka, která mu výborně vaří. Zástupci bojových sportů následně obdrželi mastičky na modřiny.

Filip Zakonov, syn majitele vinárny, pak málem musel podstoupit odběr krve. U sedmnáctiletého florbalisty bylo podezření, že doma tajně usrkává ze sudů. Brankář Filip Truksa pak neprošel zkouškou z postřehu, zatímco zrak biatlonistky Hendrychové byl v naprostém pořádku.

Na zdravotní prohlídku se pak nedostavili krajánci Radim Vrbata s Markem Matějovským, mají ji propadlou a do Vancouveru a na Spartu putuje dopis o zákazu startů v zápasech. Za cyklistu Jiřího Polnického pak převzala mastičky na odřené pozadí a koleno přítelkyně.

Mezi trenéry si přišel pro medaili za třetí místo kouč florbalových juniorů Petr Kološ, druhý František Výborný absentoval, stejně jako většina zástupců BK z důvodu probíhajícího play-off. Naopak nováček v anketě Josef Váňa do Boleslavi pro cenu dorazil. Po skončení programu pak rozdal řadu autogramů a ochotně se fotil. Po jeho odchodu z pódia našel doktor na stole točený salám. Nakonec se ukázalo, že nejde o koninu, nýbrž o proviant od veterána Kukly.

Kromě samotného vyhlašování a lékařských kejklí došlo také na kulturu. O tu se postarali svým vystoupením zpěváci Luboš Rosenkranz a Luboš Odháněl. Druhý jmenovaný za klavírního doprovodu Pepy Žaluda.

Na závěr přišli na řadu jednotlivci. Tenistka Lenka Brůchová odmítla z rukou doktora Supa zázračný lék Meldonium, který „proslavila" Maria Sharapova. A nakonec nebylo potřeba šití obličeje vítěze hlavní kategorie hokejisty Radana Lence, který se den před vyhlášením popral s Lukášem Vantuchem z Hradce Králové.