Malý TOI TOI Cup pokračoval již sedmým závodem na hravé technické trati v Kutné Hoře, kterou stavěl Miloš Fišera.

Vítězi pohárových klání se stali žák Jan Gavenda (TJ Cykloprag), kadetka Jana Czeczinkarová (Remerx Merida Team Kolín), kadet Pavel Křížek (Remerx Merida Team Kolín), žena Pavla Havlíková (Telenet Fidea) a junior Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav). Vložený závod mužů vyhrál Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) před Petrem Dlaskem a Janem Nesvadbou (oba Madeta Fitness Specialized).

JUNIOŘI

Nakonec vítězný junior Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) svedl tuhý souboj o prvenství s Adamem Ťoupalíkem až do posledního kola:
„Je příjemná taková atmosféra, kdy lidi fandí, a určitě je to o ničem jiném, když mám soupeře, než když jezdím celý závod sám. Poprvé jsem si zkusil jet s někým celý závod. Myslím, že jsem ten konec zvládnul. Nic jsem nepodcenil, věděl jsem, že Adam má větší zkušenosti v soubojích proti více lidem. Vytvořili jsme si spolu náskok a potom se po půl kole střídali ve vedení. Bylo to na férovku a nakonec jsme si to rozdali mezi sebou. V půlce posledního kola se mi podařilo cuknout a to už jsem na nic nečekal."

ELITE

Vítězný muž elite Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav):
„Každé vítězství pomůže k motivaci v dalším tréninku i psychicky. Momentálně potřebuji zvýšit právě tu psychiku, která dokáže divy. Doufám, že mi to pomůže před domácími svěťáky. Tato trať je dělaná jako mně na míru. Nejsou tu dlouhé roviny, je to tu samá zatáčka. Takže i to mi pomohlo. Cítím se tu dobře. Přál bych si, aby takových okruhů bylo více.
TOI TOI Cup pokračuje pro všechny kategorie v Kolíně 10. listopadu.

MARTIN BALI-JENČÍK