V loňské sezoně reprezentovaly Mladoboleslavsko kromě Malibu také týmy Doubravy (Divize A), bělského Atmosu a boleslavské Jogy (oba krajský přebor). Jizeran Doubrava však pro letošní rok přihlásil jenom okresní futsalovou soutěž, a tak zůstávají v kraji už pouze dva její loňští účastníci. „O postup z okresní soutěže měl zájem i Gunners Řepov, ale nakonec se rozhodl startovat opět jenom v okrese. Ten bude mít v letošní sezoně rekordní počet účastníků a sice 16, když společně s Doubravou, která bude hrát pod názvem Torpédo Malta, jdou dalšími dvěma nováčky týmy Hattrick MB a Futsal Milovice," řekl předseda okresní komise futsalu Zdeněk Trlida. Okresní soutěž odstartuje úvodními zápasy v listopadu.

Už o tomto víkendu ale odstartuje krajský přebor. A oba mladoboleslavské účastníky čeká hned v prvním kole jiskrné derby, když bělský Atmos přijede do Mladé Boleslavi na palubovku Jogy.

Jogíni jdou do sezony s novým trenérem, kterým bude David Mašek a řadou posil. Z Benaga Zruč nad Sázavou přestoupil Jiří Horák, z boleslavského MBV Josef Hůlka s Miroslavem Hubačem a futsalovými nováčky jsou mladíci z Kosmonos Jan Podzimek, Jakub Čejka a František Kopal.

Bělá i letos uvolnila na hostování do Malibu Milana Karáska a Milana Korejzu, spoléhat se tak bude muset hlavně na um ex-ligisty Jana Flachbarta.