V sobotním sprintu si právě Schejbalová díky bezchybné střelbě připsala skvělé třetí místo. „Potěšily nás i výsledky ostatních našich svěřenců. V běžecké části předvedli skvělé výsledky, ale bohužel nevyšla střelba. Takový je ale biatlon,“ komentuje sobotní umístění svých svěřenců kouč Michael Fiedler.

V neděli se jel biatloncross, což je velmi zajímavý závod, kde se i sebemenší zaváhání může promítnout ve výsledkové listině. „V tomto závodě se překonávají různé překážky, které prověří technickou dokonalost závodníků. Přejíždí se přes houpačku, jede se slalom do kopce, otočení kolem sloupu o 360 stupňů na pravou i levou ruku, slalom z kopce, podjezdy pod překážkou a jízda pozpátku 30 metrů,“ vysvětluje Fiedler. A dodává: „Hodně se v tomto závodě padalo a nevyhnulo se to ani našim závodnicím.“

Nejlepší umístění (shodně páté místo) nakonec dosáhli Jakub Kašpar a Anežka Hendrychová. „Máme však radost, že si v posledním závodě vybojovala postup na Mistrovství České republiky Viktorie Poluhová a na vrchol sezóny do Nového Města na Moravě pojedeme s osmi závodníky,“ hlásí Fiedler. Konkrétně pak v sestavě: Adriana Zikánová, Viktorie Poluhová, Jakub Kašpar, Eliška Fiedlerová, Tereza Schejbalová, Martin Hála, Anežka Hendrychová a Jakub Smýkal.