Celkem 108 šachistů se prezentovalo pořadatelům Šachklubu města Dobrovice na 5. turnaji seriálu Grand Prix ČR v rapid šachu jednotlivců s názvem 7. Dobrovický rapid Tereos TTD open.

Své loňské  prvenství  obhajoval IM Josef Přibyl.  V turnaji se mu tentokráte tak nedařilo a konečné sedmé místo jej jistě neuspokojilo. Naprosto suverénně si ovšem počínal IM Vojtěch Plát z TŽ Třinec. Jeho celkové prvenství bylo zcela zasloužené. V průběhu turnaje zaznamenal pouhé dvě remízy a v přímých soubojích o čelo průběžného pořadí  donutil své konkurenty k rezignaci. Je to již jeho druhé vítězství v Dobrovici.

Druhé místo patří  Pavlu Postupovi z Joly Lysá nad Labem. Po celý turnaj se držel  na „dohled“ vedoucích hráčů a ziskem 1,5 bodů v posledních dvou kolech si vybojoval pro sebe velmi hezké umístění. Ještě drtivější finiš předvedl na třetím místě skončivší Lukáš Černík TJ Neratovice.  Ten ve svých  posledních čtyřech partiích zvítězil. Z mladoboleslavských hráčů  se na 10. místě umístil Jaroslav Záhorbenský z TJ Sokol Bakov se ziskem 6,5 bodů.  

Třinácté místo patří Davidu Ulrichovi z TJ AŠ Mladá Boleslav  6 bodů.  Z reprezentantů pořádajícího klubu Šachklub města Dobrovice  se nejlépe předvedl Jiří Pospíšil,  skončil se ziskem 5,5 bodů na 25. místě.