Na jezdce čeká oproti loňsku již nový asfalt po celé délce trati. Do závodu je přihlášeno více jak sto jezdců v kategoriích produkčních vozů, závodních speciálů a historických závodních vozů celkem v šestnácti třídách. Vedle této klasifikace byl vypsán i volný závod, kde se představí několik místních závodníků z jiných motoristických disciplín.

Systém závodu je nastaven jako dvoudenní, kdy se v sobotu odjedou dvě tréninkové a dvě závodní jízdy. Stejný program se opakuje v neděli. Vzhledem k rozsahu a systému závodu, velkému počtu startujících a na to navazující parkoviště závodních strojů, kdy jedna část bude v průmyslové zóně Bojetic na soukromém pozemku v areálu firmy LUKR a druhá část bude situována přímo na komunikaci č.III/27513 v úseku od značky konec obce Bojetice až cca dvě stě metrů za místní hřbitov, bude zmíněná komunikace úplně uzavřena.

Uzavírka je povolena od pátku 26. dubna od 16 hodin, do neděle 28. dubna do 19.30 hodin. Průjezd bude umožněn složkám integrovaného záchranného systému, v závažných případech pak po dohodě s pořadatelem.

Pro diváky budou připravena dvě odstavná parkoviště. První ve směru od Mladé Boleslavi bude situováno na spojovací komunikaci mezi Jemníky a Řepovem a druhé ve směru od obce Bojetice na panelové cestě směřující k lesu nazývajícímu se U Doubku. Jednodenní vstupné je stanoveno na 80 korun, dvoudenní pak na 120. Děti do patnácti let půjdou zdarma.

„Pořadatelsky tento závod zajišťujeme již po čtvrté. V loňském roce jsme po deseti letech navázali na předchozí tři závody z let 2003, 2008 a 2018. Doufáme, že se nám tímto druhým ročníkem v řadě podaří nastartovat tradici v každoročním opakování této krásné motoristické akce. Příslib z úspěšného závodu z loňského ročníku a letošní počet předběžně přihlášených jezdců by nám k tomu mohl pomoci,“ říká za organizační štáb pořadatel Lukáš Dufek.