V I. lize mladšího dorostu v házené uspěli v premiéře mladí házenkáři HC Auto Škoda Mladá Boleslav na hřišti lounské Lokomotivy. Po loňském 8. místě pomýšlejí v letošní sezoně na umístění v horní části tabulky.

Od úvodního hvizdu hrála obě družstva vyrovnaně. Přetahovala se o vedení, a tak tomu bylo až do 14. minuty. Tři branky v řadě, které pak vstřelili hráči HC Auto Škoda, znamenaly poprvé v utkání větší vedení než o jednu branku. Tento brankový rozdíl se Boleslavští snažili udržet, a tak obě družstva odešla po třiceti minutách hry do šaten za stavu 14:12 pro HC Auto Škoda.

Do druhé poloviny utkání vstoupily lépe domácí Louny. Hráči stáhli náskok HC Auto Škoda a v 37. minutě vyrovnali na 17:17. To vyburcovalo hosty ke zvýšení obrátek a drtivému nástupu. Během dalších dvanácti minut si vybudovali sedmibrankový náskok a v 49. minutě vedli už 27:20.

Posledních deset minut pak hráči HC Auto Škoda dohrávali v klidu a podařilo se jim nakonec vyhrát čtyřbrankovým rozdílem.

 

 

HC Auto Škoda: Ištván – Procházka, Jirsa 9, Adam Pavlíček 4, Jan Janhuba 7, Homolka 2, Cihlář 4, Bořek Kábrt 4, Polesný, Šťastný, Šírek.