Ekonomické nohejbalové smeči patřily tento týden kurty Akumy v Mladé Boleslavi. Tu tam uspořádali studenti obchodní akademie v rámci Malých grantů, tedy akce, v níž měli studenti za úkol vymyslet projekt, předložit jej komisi a zároveň i zažádat o částku, kterou by na jeho realizaci potřebovali. Každá ze zúčastněných škol získala od společnosti T­Mobile celkem 60 tisíc korun. Tyto peníze se rozdělily mezi jednotlivé projekty.

Do tohoto sportovního zápasu se podle slov koordinátora projektu na obchodní akademii Radka Nováka zapojilo hned několik středních škol. „Jsou zde studenti z Horek, Skalska, Osmiletého gymnázia v Mladé Boleslavi a ze Spektra,“ uvedl Novák s tím, že dva týmy tvoří studenti pořádající školy.

Celkem se na kurtech utkalo šest týmů. Dorazilo tedy kolem třiceti hráčů. Hrálo se systémem „každý s každým“. Na vítězné týmy a také na nejlepší hráče pak čekaly ceny v podobě batohů, propagačních věcí a mnoho dalšího.

Den předtím se přitom konal ještě jeden ze sportovních projektů v rámci malých grantů, a to turnaj ve stolním tenise. Ten se konal v budově obchodní akademie. Zhlédnout jej přijela i Irena Fričová, manažerka Malých grantů z občanského sdružení Aisis.

„Projekt stolního tenisu byl velmi dobře zorganizovaný. Líbil se mi i počet žáků, který se ho zúčastnil,“ uvedla pro Deník Fričová. Malé granty spějí na Obchodní akademii do svého finále. Poslední dva z nich se odehrají v těchto dnech.

close zoom_in