U. F. O. S. Mladá Boleslav obsadili ve florbalové Lize Pražského a Středočeského kraje konečné 6. místo. K údivu všech účastníků však Florbalová unie určila jako sestupující tým i Boleslavské, ačkoli soutěžní řád určoval přesný počet sestupujících.

Po podání oficiálního protestu přišlo na řadu přešetření a následná omluva sekretáře kraje Šusťáčka. Ufoni tak budou pokračovat v Pražské a Středočeské florbalové lize i v příštím ročníku.

Lhokamo Praha - U. F . O .S. Mladá Boleslav 3:11 (0:4, 2:1, 1:6).

Branky: 21. a 24. Matoušek, 42. Hrdina. - 1., 3., 12., 35. a 41. Moc, 4., 33., 35. a 45. J. Slabý, 16. Kubelka, 39. Fadrhons. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Oslabení 0:1. Rozhodčí: Vítek, Čapek. Diváci: 16.

Sestava U. F. O. S.: Šticha - Kubelka, Štecha, Pletka - J. Slabý, Fadrhons, Moc - Haken.

Tým mladoboleslavských Ufonů odjížděl do Prahy s vědomím, že pouze plný bodový zisk ho udrží ve hře o záchranu
Okleštěná sestava, kde z různých důvodů chyběli Čepelka, Turner, Janeček, Fiala a L. Slabý, však vzbuzovala obavy z neúspěchu, i když soupeřem byl poslední tým tabulky.

Už po devíti vteřinách prostřelil brankáře domácích Michal Moc. Pražané působili mdlým dojmem a hosté je v pohodě přehrávali. Do konce první třetiny dal gól ještě Jiří Slabý a Michal Moc dovršil dokonce svůj hattrick.

Když na začátku druhé třetiny zvyšoval Petr Kubelka na 5:0, soupeř výrazně zvýšil pohyb. Začal se dostávat do šancí a několikrát Ufonům zle zatopil. Do konce druhé patnáctiminutovky dokázal zkorigovat skóre na rozdíl tří branek.

O osudu střetnutí rozhodl úvod třetí třetiny. Po chybné rozehrávce domácích a následném brejku skóroval Slabý. Od tohoto momentu hosté předváděli exhibici a výrazně navyšovali skóre ve svůj prospěch.

FBK Čelákovice - U. F. O. S. Mladá Boleslav 5:14 (3:6, 0:5, 2:3).

Branky: 8. a 37. Svoboda, 3. Krejza, 7. Provazník, 34. Kliment. - 11., 14., 19., 23., 30. a 43. Moc, 6., 7., 20. a 39. J. Slabý, 11. a 21. Kubelka, 15. a 40. Fadrhons. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Rozhodčí: Joska, Střída. Diváci: 11.

Sestava U. F. O. S.: Šticha - Kubelka, Štecha - J. Slabý, Fadrhons, Moc.

Díky výsledkům ostatních soupeřů se situace vykrystalizovala tak, že pokud by Ufoni vyhráli svůj zápas s předposledními Čelákovicemi, skončili by nejhůře na 6. místě tabulky. Toto postavení zaručovalo právo účasti v soutěži i v další sezoně.

Do tak důležité bitvy nastoupil tým hostů pouze s minimálním počtem hráčů 5+1, protože Pletka s Hakenem odjeli po prvním zápase dne hrát hokejbalové utkání.

Soupeř z Čelákovic měl však stejný počet hráčů. Ten, kdo přišel na tento duel, nevěřil svým očím. Obě střídačky během hry zely prázdnotou!
Úvod zápasu patřil domácím. Byli pohyblivější a ve 3. minutě šli do vedení. Muž zápasu, boleslavský Jiří Slabý, zařídil první čtyři branky svého týmu a vždy pohotově odpověděl na vstřelenou branku domácích.
Po brance na 5:3 se hosté dostali do sedla a chytili otěže zápasu pevně do svých rukou a vyhráli první třetinu 6:3.

Ve druhé třetině Čelákovice definitivně odpadly a neměly sílu reagovat na přesnou kombinaci hostů. Třetí třetina utkání se dohrávala spíše z povinnosti.