Benátky – Brno 3:0

Všechna sobotní utkání skončila stejným výsledkem 3:0. Ani benátecké nebylo výjimkou. Brnu. účastníku evropského poháru, nepomohla ani nová posila v podobě reprezentačního nahrávače Ondřeje Bouly. Perfektní a hlavně bezchybný výkon domácích hráčů znamenal třetí vítězství Benátek v řadě bez ztráty setu a posun na druhé místo za letos suverénní Zlín. Hosté během celého utkání ani jednou nevedli a Benátky bodově pouze dotahovali.
První set skončil jasnou býrou domácího celku 25:16. Druhý set již byl daleko více vyrovnaný. Brno se zlepšilo na příjmu podání a tím i na útoku a až do druhého technického odpočinku se Benátkám dařilo držet jedno, až dvoubodový náskok (16:14). Za stavu 24:19 dvojblok Benátek (Pavel Starý a Martin Ticháček) zastavuje univerzála Brna a máme tu první setbol druhé sady. Nová posila Brna (Ondřej Boula) je proti konci druhého dějství a perfektním blokem a vzápětí přímým bodem z podání koriguje nepříznivý stav utkání. Až třetí setbol Benátky dvojblokem (Pavel Starý – Martin Ticháček) proměňují a ujímají se vedení 2:0 na sety.

Třetí set přinesl největší drama, ale stejný konec jako dva předchozí. Po výhře 25:23 ve třetí sadě zápas končí hladkou domácí výhrou 3:0.
Kapitán Benátek Jaroslav Škach: „Jsem rád, že jsme zvítězili, protože jsme dnes počítali s velmi těžkým utkáním. Hráli jsme koncentrovaně, dobře jsme bránili a také jsme dobře přihrávali. To byl asi dnes klíč k úspěchu. Vladimíra Katonu, který je jeden z nejlepších útočníků se nám podařilo ubránit a vystřídat. I jejich účko nás tolik nezlobilo a díky naší dobré obraně jsme vyhráli."

Trenér Benátek Jindřich Licek: „Potěšilo mě, že pokračujeme v těch výkonech, co jsme hráli doteď. Kluci hrají poměrně sebevědomě, což se ukázalo v tomto zápase, hlavně na servisu. I když jsme v závěru trochu povolili, ale to asi vyplynulo z průběhu tohoto utkání. Nám se jednoznačně podařilo Brno ubránit a oni neměli potom co hrát."

Benátky: nahrávka – Škach (2 body), smeč – F. Nesvačil (8) a Ticháček (6), blok Kohlmann (8) a Starý (8), univerzál – M. Nesvačil (18), libero D. Staffan, střídal: Němeček a Fučík, připraveni byli Dittrich a Sobek.

Ve čtvrtek Benátky hrají na Aeru Odolena Voda a hned v sobotu přivítají na domácí palubovce u základní školy ČZU Praha. Mistrovské utkání v Benátkách začíná v sobotu od 18 hodin.

ZDENĚK ŠOLC