První hokejbalovou ligu čekal o víkendu šlágr podzimu, když mladoboleslavští Tygři zajížděli k zápasu 11. kola na půdu vedoucího CSKA Karlovy Vary, hosté ztráceli před tímto zápasem tři body na svého soka, a tak v případě výhry se mohli bodově dotáhnout.

Od prvních minut bylo vidět urputně bojovné utkání plné osobních soubojů, kde si převahu vytvořili Tygři, kteří měli několik střeleckých možností, z toho pramenily fauly domácích, a nabídli tím tak hostům hned čtyři přesilovky.

Za zmínku stojí vyloučení do konce utkání domácího Soukupa, který byl po dvou menších trestech velmi nespokojen s výkonem rozhodčích, a tak si to s nimi chtěl vyřídit ručně. Naštěstí se podařilo jeho spoluhráčům v tomto počinu zabránit, a tak je stihl alespoň počastovat nadávkami, čímž si vykoledoval dva osobní tresty a tím i trest do konce utkání.

Od druhé třetiny se začalo hrát „na ostří nože" a Karlovarští nahrazovali pohyb nedovolenými zákroky čehož Tygři, až na pátý pokus využili, když v přesilovce posunul Kosina na Kollmana, který křižným pasem našel kapitána Bernarda a ten se do odkryté svatyně nemýlil 0:1.

Ve třetí části hry ještě přidali hosté tři přesné zásahy. A jelikož ani jednou neinkasovali vezou si z Varů cenné tři body.

Trenér Lukáš Nevosad byl samozřejmě po zápase nad míru spokojený: „„Do Karlových Varů jsme jeli se zdravým respektem k soupeři, ovšem všichni jsme věděli, že je ve hře bodové dotažení se právě na Vary, což by bylo povzbuzení do zbytku sezony. Myslím si, že jsme soupeře předčili v pohybu i v počtu brankových příležitostí." A pokračoval: „Kluky musím pochválit, jelikož jsme díky marodce odjeli na toto utkání pouze v deseti ti hráčích do pole a všichni do jednoho plnili mé taktické pokyny, což byl základ úspěchu. Nesmím opomenout ani Michala Turczyna v brance, který velice slušně zachytal."

Karlovy Vary – Tygři Mladá Boleslav 0:4

Branky a nahrávky: 20. Bernard (Kollman, Kosina), 42. Sýkora (Vondrlík), 42. Kollman (Bernard), 45. Kosina (Kollman, Bernard). Střely: 28:37. Vyloučení: 12:5. Využití: 0:2. Diváci: 46.
Tygři: Turczyn – Kosina, Bydžovský, Cihlář, Knížek – Bernard, Sýkora, Flek, Mrhálek, Vondrlík, Kollman.