Zítra a v neděli se v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku pojede první oficiální závod Rally Truck trial. Lidé, kteří pravidelně navštěvují závody upravených nákladních vozů, jezdících v terénu, mohou tentokrát zhlédnout závod podobný Rally Paříž – Dakar. Poprvé se totiž uskuteční rychlostní závody nejen truck vozů. Na rozdíl od trucktrialu jsou v této soutěži nákladní vozy rozděleny pouze do dvou kategorií a to podle tonáže do 7499 kg a od 7500 kg.

Vozy Offroad se představí ve třech kategoriích a možnost startovat dostanou i Endura a stále oblíbenější čtyřkolky. Naskytne se tak možnost porovnat rozdíl v jezdeckém umění řidičů malých osobních aut, ale také velkých osmikolových vozů Tatra. Pro závodníky budou připraveny zejména rychlostní sekce, ve kterých musí najet co největší počet kol v předem dohodnutém čase.

Zítra i v neděli proběhnou v dopoledních hodinách kvalifikace a odpoledne pak samotný závod. V bohatém doprovodném programu budou k vidění Mototrenážery, Trenážery v autoškolách a kurzy první pomoci.

Těšit se divák může také na ukázku vojenské historické techniky v podání členů Tatra Historik Clubu ČR. Dále zde bude prezentována vojenská technika z Milovic i Kolína. Ve večerních hodinách pak bude připravena diskotéka a vystoupení rockové skupiny Berry, která natočila Truck trialovou hymnu.

Program Rally Truck trialu

Sobota 12. července
7.00 - 8.30 - technické přejímky vozidel
9.00 - rozprava s posádkami
9.15 - start zaváděcího kola - pro všechny kategorie
10.00 - start prologu – pro všechny kategorie
11.30 - start kategorií E1, E4, TS, TU
17.30 - ukončení prvního soutěžního dne
18.00 - vyhlášení výsledků

Neděle 13. července
9.00 - rozprava s posádkami
9.30 - start kategorií TP, N1, N2
12.30 - start kategorií E1, E4, TS, TU
16.00 - slavnostní vyhlášení výsledků