„Bylo to z naší strany hodně špatné. Myslím, že na začátku jsme v hlavách vůbec neměli nastavené, že soupeř – i když je poslední v tabulce – nám to stejně neodevzdá jen tak,“ komentoval po zápase útočník Tomáš Chroust. „I přes náš aktivní úvod jsme inkasovali dvě laciné branky, které Ústí v kombinaci s fantastickými diváky vyhecovalo k vynikajícímu výkonu,“ přidal se kouč Boleslavi Jan Pazdera.

Domácí nakonec vyhráli úvodní třetinu 2:1. Boleslav vyrovnala ve 21. minutě zásluhou Natova, do vedení jí pak poprvé v zápase poslal svou stou brankou v nejvyšší české soutěži právě Tomáš Chroust. A to když uháněl sám na brankáře v boleslavském oslabení. „Když jsem běžel, tak se mi v hlavě motalo hrozně moc řešení. Jsem rád, že jsem v půlce toho běhu vymazal skoro všechny varianty. Zůstaly mi tam jen dvě – chtěl jsem naznačit do bekhendu a stáhnout míček do forhendu, nebo z něj rovnou vystřelit. Nakonec to byla ta druhá možnost a dopadlo to,“ komentuje svou jubilejní trefu střelec.

Ústí se nevzdalo a ještě jednou se dostalo do vyrovnaného stavu, když po polovině zápasu vyrovnal Novák. O chvíli později ale vrátil vedení na stranu Boleslavi Curney a za stavu 4:3 pro hosty se šlo podruhé do kabin. „Od druhé třetiny jsme se zklidnili a postupně se nám podařilo hru pod naší kontrolu. I přes naší slabší produktivitu jsme skóre zaslouženě otočili,“ dodal kouč Pazdera.

Ve zbytku zápasu pak už dávali góly pouze jeho svěřenci. Hattrick završil bodový rekordman české superligy Curney, další góly přidali Gruber a v samotném závěru zápasu ještě Jelínek.

Mladá Boleslav se do Ústeckého kraje brzy vrátí, v úterý 16. ledna ji v Mostě čeká finále Poháru České pojišťovny, kam klub vypravuje autobusový zájezd pro fanoušky.
Mezi tím ještě v sobotu 13. ledna nastoupí Boleslav k superligovému zápasu v České Lípě.

Superliga – 19. kolo

Ústí nad Labem – Technology MB 3:7

Branky a nahrávky: 3. Kolstrunk, 6. Kužel (Stibor), 33. J. Novák (Štorek) – 8. Curney (Natov), 21. Krzyžanek (Tomašík), 26. Tom. Chroust, 34. Curney (Novotný), 46. Curney (Jelínek), 55. Gruber (Bína), 60. Jelínek (Řehoř). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 375.
Boleslav: Rytych – Kološ, Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, T. Novák, Křenek – Novotný, Curney, Natov – Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust – Krajcigr (5. Gruber), Bína, Rožnovják.