„Rally nám vyšla na jedničku. I přes velký náskok, který jsem získal během první etapy, jsem se i dnes snažil jet rychle, protože za čtrnáct dní jedeme Korsickou rallye, tak nechci vypadnout z tempa," řekl Kopecký a poukázal na svůj další start v seriálu mistrovství světa.

„Pro nás se vše vyvíjelo skvěle, vedli jsme od první zkoušky až do poslední. Dokázali jsme na domácí půdě opět vyhrát, tím pokračujeme v naší tříleté vítězné české sérii. Navíc jsme udělali první důležitý krok za obhajobou titulu a v podobném duchu zkusíme pokračovat i na dalších podnicích," řekl závodník továrního Motorsportu.

Zatímco o triumfu továrního jezdce Škody nebylo pochyb, Pech musel o druhé místo tvrdě bojovat. Na stříbrnou pozici se posunul až v poslední rychlostní zkoušce a třetího Jana Černého nakonec porazil jen o sekundu.

Čtěte také: O titul krajského sportovce se ve středu rozhodne v Mladé Boleslavi

Pětatřicetiletý Kopecký v Česku v uplynulých dvou sezonách neprohrál a vítězně vstoupil i do roku 2017. Na „Valašce", která se do seriálu MČR vrátila po pěti letech a kde Kopecký kraloval v letech 2011 a 2012, si připsal v domácím mistrovství dvanáctou výhru za sebou. Naposledy nebyl při svém startu dekorován vítězem na Rallye Český Krumlov 2014.

Kopecký na Valašské rallye vyhrál jedenáct z dvanácti měřených testů, pouze v úvodní erzetě druhého dne jej o půl sekundy pokořil nakonec čtvrtý Jan Dohnal. Pech s Černým se přetahovali o druhé místo, Černý postupně stahoval ztrátu ze soboty a po desáté erzetě Pecha předstihl. V dalších dvou testech byl ale zkušenější Pech rychlejší a nakonec se opět posunul těsně před Černého.

Jiří Hejtmánek, Jaroslav Bílek