MIROSLAV STANĚK

Kaunas (Litva) – Jan Staněk vybojoval vynikající 5. místo na Evropském poháru juniorů v litevském Kaunasu a připsal si cenné body do celosvětového ranking listu, který je důležitý pro start na Mistrovství Evropy a světa.

Kolín – Mladší judisté se výborně poprali ve 3. kole Polabské ligy v Kolíně. Na tento prestižní turnaj již dávno nejezdí jen judisté z Polabí. Do Kolína přijelo 253 bojovníků z 22 oddílů poměřit své schopnosti na třech tatami.
Turnaj byl tedy náročný jak pro nasazené závodníky, tak pro kouče. První nastoupil Michal Chlupáč v nejobsazenější váhové kategorii, ale svou úlohu favorita zvládl výborně. S přehledem vyhrál svou rozřazovací skupinu, osmifinále I semifinále. Ve finále již pracovala únava a nervy. Michal to zvládl na výbornou a vybojoval zlato. Matěj Kopecký byl v obdobné situaci. Vyhrál svou skupinu, v semifinále zastavil 7:0 největšího favorita, který bral bronz. Ve finále ho čekal neméně zkušený borec ze Žďáru, boj na 2 minuty čistého času, celkem trval šest minut, Matěj toho měl plný zuby, nakonec prohrál o pouhý jeden pomocný bod a odvezl si stříbro.
Lukáš Král nebyl ve formě a bojoval tak troch sám se sebou. Ještě nedoléčený lehce natažený sval mu nedovolil boj o medailové pozice. Martin Procházka bojoval naopak v naprosté pohodě, až v semifinále narazil na borce z Hradce Králové, malé zaváhání a přišla prohra, která ho odsunula do boje o bronz, který nakonec s přehledem vybojoval. Adam Kopecký vybojoval stříbro, když se ctí prohrál poslední zápas s medailisto z Českého poháru. Adam se vrací na judistické výsluní a začíná si věřit.
Nakonec v turnaji zabodoval i turnajový benjamínek Honza Turchich, který vybojoval bronzovou medaili. Honza měl i navíc, ale ještě mu chybí závodní zkušenosti a tak dovolil soupeři zvrátit jinak dobře rozepraný zápas, ve kterém vedl, ale chvilka nepozornosti bez taktiky ho stála lepší umístění.

Karlovy Vary – Poté vyjeli mladoboleslavští judisté na soutěž Memoriál A. Juštíka do Karlových Varů společně s dalšími 15 oddíly, které celkem přivezli 120 judistů. Turnaj probíhal rychle, což boleslavským borcům vyhovuje. Naopak na vleklých turnajích je těžké udržet patřičnou koncentraci a bojovou náladu. Adam Kopecký, Martin Procházka a Lukáš Král se královsky poprali a ukázali soupeřům, jak bojují borci z automobilového města. Všichni s přehledem vybojovali zlaté medaile.

MIROSLAV STANĚK