Kosmonoští biatlonisté to dokázali a podruhé vyhráli celkové hodnocení Českého poháru v letním biatlonu žactva a to s velkým náskokem. Mistrovství České republiky žactva se konalo v Bystřici pod Hostýnem minulý víkend. Mladí biatlonisté tam odjížděli s přesvědčením, že udělají poslední krok k zaslouženému celkovému vítězství. To se podařilo.

Do Bystřice se na dvoudenní měření sil sešlo 404 sportovců a Trefu jela reprezentovat dvacítka závodníků. "Přivezli jsme v jednotlivcích šest titulů mistra republiky zásluhou Aničky Maršounové, Antonína Jelínka a Františka Jelínka (všichni po dvou zlatých), stříbro a bronz vybojoval Jan Šembera a dalších jedenáct umístění v nejlepší desítce," vyjmenovává úspěchy svých svěřenců Michael Fiedler. A dodává: "Ve štafetách jsme získali mistrovský titul díky Jaroslavu Fikkerovi, Antonínu Ciprovi a Antonínu Jelínkovi."

V celkovém hodnocení týmů vyhrály Kosmonosy před Novým Městem na Moravě a Starým Městem pod Landštejnem. V jednotlivcích celkové hodnocení Českého poháru vyhráli Anička Maršounová, Antonín Jelínek a František Jelínek. Druhé místo obsadila Terezka Pšenková a Jan Šembera, třetí místo vybojoval Tobiáš Veselý.