Sněhová nadílka na Vysočině přidělala řadu starostí boleslavským sportovcům. Fotbalisté měli hrát Gambrinus ligu v Jihlavě, na hokejisty čekal šestý zápas prvoligového semifinále.

Fotbalový televizní zápas Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav byl nejdříve v 17 hodin posunut z důvodu vytrvalého sněžení o dvacet minut, aby následně rozhodčí zápasu utkání odložil. Hlavní rozhodčí Radek Matějek neuznal hrací plochu v Jihlavě způsobilou ke konání ligového utkání, protože stálý sněhový příval zakrýval všechny lajny a byl pro fotbalisty nebezpečený. 

„Hrací plocha není regulérní, hřiště je měkké a kluzké, což by mohlo ohrozit zdraví hráčů," uvedl delegát utkání Jiří Kureš. „Navíc sledujeme předpověď počasí a má dál sněžit. Chtěli jsme sice vyčerpat všechny možnosti, aby se utkání odehrálo, ale v zájmu všech je jeho odložení," řekl Kureš České televizi.

Podle Lubase bylo odložení správnou variantou. „Největší komplikací bylo očekávané další sněžení. Pokud by se utkání hrálo, hrozilo by, že rychle zapadají všechny čáry. To by výrazně zkomplikovalo práci rozhodčím a navíc by kvůli odklízení sněhu docházelo k častým přerušením zápasu," poznamenal ředitel oddělení profesionálního fotbalu FAČR Ivo Lubas.

Od dopoledne byla Jihlava zasypávána přívaly sněhu, od jedenácti hodin pořadatelé intenzivně pracovali na jeho odklizení z hrací plochy. Na 15. hodinu pomocí sociálních sítí povolali „do zbraně" také dobrovolníky z řad fanoušků.

Přestože hrací plocha byla při pohledu z tribun poměrně dobře připravena, rozhodčí v době nástupu týmů na hrací plochu krátce před sedmnáctou hodinou začátek o dvacet minut posunul.

Po uplynutí čekací doby poté rozhodl zápas vůbec nezahájit. „Je to škoda," kroutil hlavou hostující gólman Miroslav Miller. „Když už jsme sem přijeli, mohlo se to utkání odehrát. Hřiště zase až tak špatné nebylo."

Pravdou je, že především brankové čáry však byly málo viditelné. „Pro diváky je to asi dobře," uvedl naopak domácí středopolař Lukáš Masopust. „Faktem ale je, že hřiště bylo tvrdé, hrát se na něm dalo," potvrdil dohad svého soupeře.

Ihned po verdiktu rozhodčích se sešli funkcionáři obou týmů a hledali termín dohrávky. Ten do uzávěrky duelu nebyl znám, stejně ho však bude muset schválit vedení ligy.

Hráče neuskutečněný duel spíše mrzel. „Nyní je reprezentační pauze, budeme dlouho bez fotbalu," připomněl Miller. Jestli dlouhá pauza soupeřům neuškodí, však spekulovat nechtěl. „To se uvidí až při dalším zápase," loučil se s úsměvem.

To Lukáš Masopust nad pauzou vůbec nepřemýšlel. „Já hned teď odjíždím do Prahy na reprezentační sraz. A až se bude duel dohrávat, už snad bude lepší počasí," dodal rovněž s úsměvem jihlavský talent.

To hokejisté BK měli trable už po cestě k zápasu, kdy museli na zledovatělé silnici dokonce chvíli tlačit svůj autobus (viz. foto). Nakonec ale do dějiště zápasu v pořádku dorazili a od 17.30 hodin se mohli pustit do svého boje o postup do baráže.

Silnice na Vysočině byly kvůli sněžení obtížně sjízdné už od pondělního poledne. Přibývaly nehody, kolize byly i v obou směrech dálnice D1 na Vysočině. Od rána do 15:30 evidovala policie 26 nehod, při nichž byli tři cestující lehce zraněni. Na řadě míst nemohly vyjet kamiony. Vozovky pokrýval zledovatělý sníh, ve výše položených částech kraje byly cesty zaváté.