Tenista Jiří Lehečka je ve třetím kole Wimbledonu. Ve druhém kole nedal šanci turnajové osmnáctce Argentinci Franciscovu Cerúndolovi, když vyhrál třikrát 6:2.

Jednadvacetiletý Lehečka při loňské premiéře v All England Clubu vypadl v prvním kole, nyní si zahraje o své druhé grandslamové osmifinále. Jeho soupeřem bude šestnáctý nasazený Američan Tommy Paul. S Cerúndolem, který ovládl před Wimbledonem turnaj v Eastbourne, si poradil za hodinu a 27 minut. V zápase nepřišel ani jednou o servis.

„Myslím, že rozhodla moje hra na returnu, kde jsem byl aktivnějším hráčem. Když se na trávě dobře trefí úder, tak je za to hráč většinou hned odměněn fiftýnem,“ řekl krátce po zápase kněžmostecký tenista v rozhovoru pro českou verzi Eurosportu.

„Na grandslamech jsem se vždycky cítil dobře a z trávy a betonu mám velmi dobrý pocit. Klíč úspěchu pro mě je se zlepšovat každým dnem, tvrdě pracovat a poslouchat trenéry,“ popisuje Lehečka klíč ke svému neustálému zlepšovaní. Během Wimbledonu mu dokonce své rady předává také nejlepší český tenista posledních let Tomáš Berdych.