Téměř stovka jezdců z celé republiky se sjela, aby zde zahájili slalomovou minikárovou sezónu. Po loňském titulu Stanislava Červeného v nejmladší kategorii M1 (4-8 let), má pro letošek klub za cíl ovládnout nejen tuto kategorii, ale nejlépe se pokusit o titul i v kategorii M2 (9-12 let).

V sobotu se podařilo boleslavským jezdcům udělat první úspěšný krok k těmto cílům. Dětské kategorie se s nadsázkou měnily v mladoboleslavský přebor. A právě ve dvou nejmladších kategoriích posbírali domácí jezdci nejcennější umístění. V kategorii M1 ovládli zcela stupně vítězů. Loňský mistr republiky, Stanislav Červený, úspěšně vykročil do obhajoby a zajistil si první vítězství. Mistrovství republiky se ale jede na čtyři kola, z nichž tři nejlepší výsledky se započítávají. Velké šance mají tudíž i jeho nejbližší kluboví konkurenti, kteří se seřadili v pořadí, Adam Mičík na 2. místě a Petr Melša na 3. místě. I v kategorii M2 (9 – 12 let) patřil nejvyšší stupeň a 1. místo při vyhlášení domácímu Tomáši Čapkovi. Na stupních vítězů jej ještě na 3 místě doplnila Adéla Píšová.

V neděli pokračovaly úspěchy nejmladších domácích jezdců. Nejvíce pohárových bodů za 1. místo v kategorii M1 tentokrát získal za své premiérové vítězství Adam Mičík, který oplatil Standovi Červenému sobotní porážku. Ten se tentokrát musel spokojit se 2. místem před Petrem Melšou. Nejúspěšnějším boleslavským jezdcem tohoto víkendu se stal Tomáš Čapek, který ani v nedělním závodě nenašel přemožitele. Sice zaváhal při první závodní jízdě, získal čtyři trestné body za shozené bójky, ale druhá jízda již byla bezchybná a s více jak dvou vteřinovým náskokem si vyjel druhé vítězství.

Letošní sezóna má celkem v plánu dvacet tři závodů, budou proto nyní následovat v rychlém sledu.