V Životicích u Nového Jičína se konalo letošní mistrovství České republiky v páce a ani zde nechyběli reprezentanti AWK Dolní Bousov.

A nakonec z toho bylo několik medailí. Dvě si přivezl František Živný, který v královské kategorii byl na levačku druhý a na pravačku vyhrál. „Před mistrovstvím jsem měl zdravotní problémy. Doktoři mi museli opíchat obě ramena, aby vůbec nápor vydržela. Navíc jsem se necítil moc dobře ani psychicky. Nakonec z toho byly krásné souboje s Dušanem Tesaříkem, se kterým si tradičně nedarujeme nic zadarmo,“ komentoval své vystoupení někdejší mistr světa a šéftrenér dolnobousovské skupiny.

Ten chválil nasazení svých svěřenců: „Všichni kluci do toho dali maximum, všichni předvedli skvělé zápasy. Mám velkou radost z nejmladších závodníků, rostou nám tady výrazná želízka v ohni.“

I ta posbírala medaile – Matyáš Hluk byl v juniorech do 75 kilo třetí na pravačku a druhý na levačku, Jan Toman bral v juniorech dvě stříbra. Nastoupil i v dospělé kategorii do 75 kilogramů zde byl dvakrát třetí.

Výsledky závodníků AWK Dolní Bousov:

František Živný – Masters 100+ (L 2, P 1)

Milan Čapek – Masters 100+ (L 4, P 3)

Martin Konůpek – Muži 105+ (L 4, P 3)

Jan Toman – junioři U18 75+ (L 2, P 2), muži 75+ (L 3, P 3)

Jan Klačanský – junioři U15 75+ (L 4, P 4)

Matyáš Hluk – junioři U15 75+ (L 2, P 3)

Michal Filipovič – junioři 85+ (L 5, P 3)

Michal Matějka – muži 105+ (L 5)

Aleš Doležal

Boris Epelman